PKN Orlen uruchamia siłownie plenerowe na stacjach

Na stacjach paliw zlokalizowanych przy trasach tranzytowych koncern uruchomił pierwsze ogólnodostępne siłownie plenerowe. W ramach pilotażu powstaną one na 10 obiektach, przede wszystkim w Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradach i drogach ekspresowych.

Każda z siłowni wyposażona jest m.in. w orbitrek, wioślarza oraz urządzenia do podciągania i wyciskania, a ich teren wyłożony jest bezpieczną nawierzchnią z tartanu i oświetlony. Przy każdym przyrządzie znajduje się instrukcja obsługi i przykłady ćwiczeń.

– Uruchomienie siłowni zewnętrznych przy stacjach paliw daje kierowcom możliwość efektywnego spędzenia przerwy w podróży, zredukowania zmęczenia i poprawy koncentracji – tłumaczy Zbigniew Leszczyński, członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży. - Jesteśmy przekonani, że ta propozycja nie tylko spotka się z dużym zainteresowaniem wśród osób odwiedzających nasze stacje, ale będzie mieć także walor edukacyjny, zachęcając kierowców do aktywnego wypoczynku – dodaje.

Siłownie plenerowe są już dostępne na MOP Baranów przy A2 i MOP Otłoczyn przy A1 oraz na stacji paliw przy ul. Wyszogrodzkiej w Płocku. Jeszcze w maju do użytkowania oddane będą dwa kolejne obiekty na MOP Wiśniowa Góra Wschód i Zachód (A1), a w najbliższym czasie planowane jest uruchomienie kolejnych 5 siłowni przy MOP Chrząstów (A2), MOP Sople (S7), MOP Machnacz (A1), MOP Sięganów (S8) oraz na warszawskiej stacji paliw przy ul. Surowieckiego.

Katarzyna Pierzchała 2683 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }