Starcie sommelierów już 26 maja

W najbliższą sobotę 26 maja o godz.17.00 do hotelu Regent w Warszawie odbędzie się finał Mistrzostw Polski Sommelierów.

Najlepsi sommelierzy po raz 18. wystartują w Mistrzostwach Polski Sommelierów. Konkurs odbędzie się 26 maja w salach Hotelu Regent w Warszawie. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Sommelierów Polskich, a uczestnikami 22 członków Stowarzyszenia, pracujących zarówno w kraju, jak za granicą.

Mistrzostwa mają dwa etapy: kilkugodzinne eliminacje wyłaniają trzech najlepszych zawodników. Finał konkursu, zaplanowany na 17.00 w głównej sali bankietowej hotelu, jest otwarty dla publiczności. Goście mogą obserwować zawodników na żywo na scenie, jak mierzą się z serią zadań praktycznych i teoretycznych.

Podczas finału ogłoszeni zostaną także zwycięzcy konkursu Wino na medal – pierwszej edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich adresowanego do działających w Polsce importerów, dystrybutorów i producentów wina, których produkty są dostępne w branży HORECA.

Finał mistrzostw poprzedzi degustacja win kalifornijskich. 

Zdjęcie: Shutterstock

Ilona Mrozowska 2872 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }