Duże zmiany w Piotrze i Pawle

1 czerwca br. prezesem zarządu i dyrektorem generalnym spółki Piotr i Paweł zostanie Marek Miętka, podczas gdy twórcy sieci - Piotr i Paweł Woś - przejdą do rady nadzorczej firmy.

W ten sposób firma chce wzmocnić efektywność swoich "procesów biznesowych".

Marek Miętka od lat związany jest z handlem detalicznym. Od 2000 r. związany był z Tesco Polska, gdzie pełnił między innymi funkcję dyrektora operacyjnego, odpowiedzialnego za hipermarkety i markety kompaktowe.

Piotr i Paweł Woś mają aktywnie uczestniczyć w działaniach mających na celu poprawę rentowności grupy i finalizację procesu pozyskania inwestora strategicznego. - Zachowując dotychczasowy rodzinny charakter biznesu zamierzamy w optymalnym stopniu wprowadzić mechanizmy zwiększającą efektywność biznesową i przejrzystość procesów - skomentował Piotr Woś.

Obecnie w skład szeroko pojętego zespołu zarządzającego Grupą Piotr i Paweł wchodzą - obok Piotra i Pawła Woś - Robert Krzak, odpowiedzialny za proces M&A i zarządzanie franczyzą, Maciej Stoiński (handel, marketing i logistyka) oraz Jakub Karbowiak (finanse). W skład zespołu wchodzi także 3-osobowa rada nadzorcza: Paweł Bala, Adam Chełchowski i Joanna Siempińska.

Przypomnijmy. W marcu 2018 r. Bank Zachodni WBK oraz ING Bank Śląski ogłosiły, że zwiększają zakres finansowania Piotra i Pawła, SGB Bank potwierdził stabilność limitów finansowych sieci Piotr i Paweł, a fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners zobowiązały się do podwyższenia kapitału firmy.

Wciąż trwają jeszcze poszukiwania inwestora strategicznego. Szczegóły tutaj:

Ilona Mrozowska 2966 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }