Biedronka i Caritas dla dzieci

"Bądźmy razem" to cykl 20 pikników.

20 maja w Rzeszowie rozpocznie się 13. edycja wspólnych obchodów Dnia Dziecka. W ramach rodzinnego świętowania w plenerze organizatorzy przygotowali występy zespołów wokalnych, pokazy taneczne i przedstawienia teatralne, a także dmuchane place zabaw dla maluchów. Pikniki potrwają do 24 czerwca.

Na pierwszym z cyklu pikników „Bądźmy razem” w Rzeszowie odbędą się występy artystyczne lokalnych zespołów tanecznych i muzycznych.

Na rzeszowskim rynku wystąpią m.in. Akademia Tańca Nowoczesnego – „Roztańczone Nutki”, Zespół Tańca Ludowego „Rzeszowianka” z Młodzieżowego Domu Kultury, a także artyści z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Na scenie zagrają zespoły muzyczne Alex oraz Klang.

Będzie można także przejechać się bryczką i wziąć udział w pokazie motocykli. Na dzieci czekają gry i konkursy z nagrodami o tematyce zdrowotnej.

Uczestnicy będą mogli spróbować również papieskiej kremówki.

- Tegoroczne festyny rodzinne „Bądźmy razem” odbędą się w dwudziestu lokalizacjach, w różnych częściach Polski. Wszystkie dzieci, które wezmą udział w pikniku otrzymają słodkie niespodzianki. W tym roku sieć przygotowała łącznie 70 tys. paczek. Wydarzenie jest już tradycją – w tym roku przypada jego 13. edycja. Niezmiennie też cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród maluchów. Wspólnie spędzony czas, warsztaty artystyczne czy rywalizacja sportowa mogą być dobrą okazją do zacieśnienia więzi rodzinnych oraz edukacji poprzez zabawę. Biedronka chętnie wspiera lokalne przedsięwzięcia jak te, organizowane w ramach pikników i jako Partner Strategiczny, angażuje się finansowo oraz logistycznie w ich organizację – mówi Anetta Jaworska–Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska.

Każda Caritas diecezjalna zaprezentuje indywidualny program wydarzenia. Terminy festynów rodzinnych w poszczególnych miastach wyglądają następująco:

20 maja – Rzeszów
26 maja – Działdowo, Myślęcinek, Starogard Gdański
27 maja – Leszczawa Dolna, Wieliczka, Warszawa (Stadion Legii)
30 maja – Sosnowiec
1 czerwca – Ełk, Szczecin
2 czerwca – Rokitno, Tczew
3 czerwca – Barnimie k. Drawna
4 czerwca – Legnica
5 czerwca – Łódź
8 czerwca – Radom
9 czerwca – Ptaki k. Nowogrodu
17 czerwca – Jodłówka, Łańcut
24 czerwca – Ostrów Tumski

Biedronka wspiera Caritas już od 12 lat.  

Joanna Hamdan 13849 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.