Grupa Eurocash ma zgodę na przejęcie sieci Mila

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie przez Grupę Eurocash 100 proc. udziałów w cypryjskiej spółce Domelius Limited kontrolującej Mila, właściciela sieci 187 supermarketów zlokalizowanych głównie w centralnej Polsce.

Pozytywna decyzja Prezesa UOKiK przybliża Grupę Eurocash do finalizacji transakcji, w wyniku której krajowy lider dystrybucji zostanie właścicielem sieci 187 supermarketów Mila. Łączna sprzedaż zrealizowana przez tę sieć w 2017 r. wyniosła około 1,48 mld zł. Wartość transakcji przejęcia sieci Mila została ustalona na 350 mln zł.

– Naszym celem niezmiennie jest rozwój i poprawa konkurencyjności sklepów detalicznych prowadzonych przez niezależnych przedsiębiorców w Polsce – mówi Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Eurocash. - Duża część naszych klientów już dziś doskonale sobie radzi z rosnącą konkurencją. Aby w przyszłości mogli dalej skutecznie przeciwstawiać się dyskontom, chcemy dostarczać im narzędzia, skalę i rozwiązania pozwalające na znacznie silniejszą konkurencję – podkreśla.

Zauważa przy tym, że dzięki własnym placówkom Eurocash może poprawić efektywność w obszarze logistyki, marketingu czy też w uzyskiwaniu na rzecz swoich klientów warunków zakupowych zbliżonych do tych, jakie dziś otrzymują dyskonty.

Zdaniem Artura Góralczyka, prezesa zarządu Mila po dokonaniu transakcji zarządzana przez niego sieć pozyska wsparcie stabilnego i doświadczonego partnera, z którym będzie mogła unowocześniać supermarkety i rozwijać sieć.

- Jesteśmy i nadal będziemy blisko klientów, którzy cenią miłą obsługę w sklepie oraz wysoką jakość, zwłaszcza artykułów świeżych. Transakcja oznacza, że nasi klienci mogą być pewni, że nadal będą mogli korzystać z atrakcyjnych promocji robiąc zakupy w miłej atmosferze. Wymiana doświadczeń z Eurocash pozytywnie wpłynie na konkurencyjność oferty wszystkich sklepów w Grupie – uważa Góralczyk.

Finalizacja transakcji przejęcia sieci sklepów Mila przez Grupę Eurocash spodziewana jest w ciągu najbliższych tygodni. Po finalizacji transakcji docelowo cypryjska spółka zostanie rozwiązana, a spółka Mila będzie należeć bezpośrednio do Eurocash – spółki z siedzibą w Komornikach pod Poznaniem, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Grupa Eurocash to firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają ponad 14 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep czy Gama.

Katarzyna Pierzchała 2456 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }