Nazwa.pl zwiększa swoją moc

W połowie maja nazwa.pl, nr 1 w Polsce w zakresie rejestracji domen i usług hostingowych, uruchomiła kolejne data center, zwiększając moc infrastruktury do 41 MW oraz podnosząc poziom bezpieczeństwa swoich klientów.

Nowe klastry serwerów znajdują się w centrum danych firmy Atman w Warszawie. Ulokowanie data center w sercu Polski zapewnia dostęp do krajowych, europejskich i światowych punktów wymiany ruchu w internecie.

Klastry serwerów nazwa.pl zbudowane zostały w oparciu o serwery Dell z szybkimi procesorami Intel Xeon oraz ultrawydajnymi macierzami RAID. Maksymalną wydajność systemu zapewniają także dyski SSD wykorzystujące protokół NVMe (Non-Volatile Memory Express) oraz złącza PCI Express. Informacje zawarte na dyskach są replikowane w czasie rzeczywistym oraz backupowane do zapasowej lokalizacji o łącznej pojemności 2 PB (2000 TB). Dzięki temu w razie jakichkolwiek problemów, dane można w prosty sposób odzyskać.

Autorska architektura sieciowa oparta o routery z serii Juniper MX o wydajności do 160 Gbps i przełączniki Juniper EX o wydajności do 960 Gbps każdy, stanowi odpowiedź na systematycznie rosnące natężenie ruchu w sieci.

- Jeśli chodzi o jakość świadczonych usług nazwa.pl nie uznaje kompromisów - mówi Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl. - Świadczy o tym fakt, że data center spółki podłączone są bezpośrednio do krajowych, europejskich i światowych światłowodowych punktów wymiany ruchu. Dzięki temu klienci nazwa.pl mogą korzystać z łącznego przesyłu o przepustowości ponad 150Gbps, natomiast moc wszystkich data center spółki to ponad 41 MW – podkreśla.

Jego zdaniem zastosowane rozwiązania pozwalają zminimalizować czas reakcji na zapytanie skierowane do danego serwera, co w praktyce przekłada się między innymi na szybkość działania strony WWW czy sprawność dokonywanych transakcji Internetowych.

Nieustanny rozwój usług opartych na technologiach mobilnych, multimedialnych oraz chmurowych stanowi wyzwanie dla rynku. Liczba użytkowników Internetu do 2020 r. ma wynieść ponad 4,1 mld osób aktywnie korzystających z zasobów sieci. Nazwa.pl, otwierając nowe data center, uważa, że jest już gotowa na przyrost zapotrzebowania na nowoczesne usługi hostingowe.

– Nazwa.pl jako nr 1 na rynku jest zobligowana do wyznaczania najwyższych standardów dostępnych usług i bycia zawsze o krok dalej niż pozostali gracze. Położenie najnowszego data center ma niebagatelne znaczenie, tak pod kątem bezpieczeństwa, jak i wydajności funkcjonowania całego systemu – wyjaśnia Krzysztof Cebrat.

Jego zdaniem nie bez znaczenia jest także fakt, że nazwa.pl posiada swoje serwery w Polsce, gdzie dane są chronione polskim i europejskim prawem.

 

 

Katarzyna Pierzchała 2561 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }