Bobo Frut ma już 50 lat

Marka z portfolio Nestlé Polska świętuje jubileusz.

Pierwsza butelka soku Bobo Frut Jabłko banan i marchewka powstała w rzeszowskiej fabryce Alima w 1968 roku.

Alima stała się w ten sposób pierwszym w Polsce zakładem z oddziałem produkcji soków i przetworów przeznaczonych specjalnie dla niemowląt i małych dzieci.

W pierwszym roku do miast i miasteczek całego kraju trafiło 100 ton produktów Bobo Frut.

Wraz ze wzrostem popularności zwiększała się także różnorodność produktów Bobo Frut. W 1978 roku konsumenci mogli wybierać spośród 17 rodzajów soków. Jednocześnie stały się one towarem deficytowym – w latach 70. i 80. zapotrzebowanie na nie znacząco przewyższało możliwości produkcyjne rzeszowskiej fabryki. 

Dziś marka świętuje 50. urodziny. Przez ten czas soki Bobo Frut były stale udoskonalane. Zmieniły się także etykiety. Z okazji jubileuszu marka cofa się w przeszłość i wprowadza na rynek opakowania z etykietami, których wygląd przypomina te historyczne.

Joanna Hamdan 8704 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }