Tarczyński sprzedaje zakład

Producent kabanosów, parówek i wędlin firma Tarczyński poinformowała o sprzedaży jednego z trzech swoich zakładów.

Spółka zakończyła podjęte w marcu negocjacje podpisaniem 16 maja umowy przedwstępnej sprzedaży zakładu produkcji mięsnej w Sławie. Zobowiązały się w niej do zawarcia umowy przyrzeczonej ws. transakcji w ciągu dwóch tygodni od dostarczenia kupującemu, którym jest Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Sława", najpóźniej do 15 sierpnia 2018 roku.

Za zakład Tarczyński otrzyma 28 mln zł, z czego 10 mln zł jeszcze przed zawarciem umowy przyrzeczonej, tytułem zadatku, a 18 mln zł w ciągu siedmiu dni od podpisania tejże umowy.

- Decyzja o sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa została podjęta w celu optymalizacji produkcji, koncentracji produkcji w pozostałych zakładach, co pozwoli na ograniczenie kosztów, w tym kosztów logistyki - uzasadnia w komunikacie producent. - Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa nie wpłynie na obniżenie łącznej wielkości produkcji, która po transakcji będzie realizowana w pozostałych dwóch zakładach zlokalizowanych w Ujeźdźcu Małym i Bielsku-Białej - zapewnia spółka.

Większościowi akcjonariusze Tarczyńskiego, należąca do Elżbiety i Jacka Tarczyńskich spółka EJT Investment Sarl próbowała na początku roku wykupić wszystkie akcje spółki i zdjąć ją z warszawskiej giełdy. Mimo dwukrotnego podnoszenia ceny w wezwaniu, fundusze emerytalne Nationale Nederlanden, Aviva i PZU, które posiadały część akcji, nie zgodziły się na sprzedaż udziałów. W efekcie w wezwaniu udało się kupić jedynie 1,5 mln z 6 mln akcji, a EJT Investment zwiększył swój udział w głosach na WZA z 51,21 proc. do 61,7 proc.

Magdalena Weiss 1870 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }