Duże zmiany w Danone

Firma wprowadza międzynarodową organizację HR z siedzibą w Polsce.

Nowo powstała, międzynarodowa organizacja HR przejmuje odpowiedzialność za zarządzanie zasobami ludzkimi w Danone na 8 rynkach w regionie Europy Środkowo - Wschodniej i Północnej.

Na siedzibę nowej organizacji wybrano Polskę, która jest strategicznym rynkiem dla Danone.

Stanowisko dyrektora HR dla regionu Polska, kraje bałtyckie i nordyckie obejmuje Magda Dybska-Tabor, która od prawie 20 lat związana z grupą spółek Danone.

Zdaniem firmy zmiana pozwoli wzmacniać współpracę miedzy krajami, rozwijać różnorodność i zarządzanie zmianą. Umożliwi też jeszcze skuteczniejsze wspieranie spółek w realizacji strategii biznesowej, której przyświeca misja niesienia zdrowia przez żywność. Ponadto otwiera pracownikom nowe możliwości rozwoju i ścieżek kariery w ramach spółek Danone w 8 krajach. Strategia, realizowana przez nową organizację pozwoli odpowiadać na indywidualne potrzeby każdego z krajów i jednocześnie korzystać z doświadczeń różnych rynków.

- Nowa organizacja HR grupy spółek Danone niesie ze sobą spójną strategię zarządzania zasobami ludzkimi,
w tym: różnorodnością, zmianą i rozwojem talentów. Pozwoli nam na bliską współpracę ze spółkami i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, dopasowanych do indywidualnych potrzeb danego kraju. Przede wszystkim jednak otwiera zupełnie nowe możliwości rozwojowe dla pracowników, których ścieżka kariery może być rozwijana nie tylko w ramach spółek w Polsce, ale również we wszystkich 8 krajach – mówi Magda Dybska-Tabor, dyrektor HR dla regionu Polska, kraje bałtyckie i nordyckie.

Organizacja, którą tworzy ponad 80 ekspertów z różnych obszarów zarządzania zasobami ludzkimi, skupia takie funkcje jak: kadry i płace, wynagrodzenia i świadczenia, szkolenia i rozwój, działania na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa, zarządzanie różnorodnością i zmianą, mobilność międzynarodowa, HR biznes partner oraz działania w zakresie budowania wizerunku Danone na rynku pracy.

Zespół ten będzie pracować na rzecz wszystkich spółek Danone w Polsce, w krajach bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) oraz w krajach nordyckich (Dania, Norwegia, Szwecja, Finlandia). Łącznie to przeszło 3500 pracowników funkcjonujących w 24 lokalizacjach (15 biur i 9 fabryk), 8 krajów i 8 różnych języków.

W ostatnich latach Polska stała się także siedzibą centrów usług wspólnych – takich jak: IT, finanse oraz centrum korporacyjne - które pracują na rzecz grupy spółek Danone w wielu częściach Europy, a nawet świata. Danone stawia również na rozwój eksportu swoich produktów, które powstają w Polsce. Serki i jogurty z fabryki Danone w Bieruniu trafiają do ponad 20 krajów w Europie i USA, a produkty dla niemowląt i małych dzieci z fabryki Nutricia w Opolu są eksportowane aż do przeszło 80 krajów na 5 kontynentach.

Joanna Hamdan 8314 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }