Flavourtec wchodzi na polski rynek e-papierosów

Jeden z liderów na europejskim rynku e-papierosów, spółka Flavourtec Company rozpoczęła w kwietniu w Polsce sprzedaż płynów do e-papierosów.

Zapowiada też wejście na rynek w Wielkiej Brytanii, Słowacji, Szwecji i Danii. Pod kątem dalszej ekspansji, rozpoczęła już proces budowy nowego zakładu produkcyjnego mieszczącego się w Gdańsku.

Flavourtec posiada wybudowaną w 2015 r. fabrykę, której możliwości produkcyjne to kilka mln butelek płynów do e-papierosów miesięcznie. W 2017 roku sprzedała kilkanaście milionów butelek swojego produktu. Od kwietnia br. rozpoczęła w Polsce sprzedaż płynów i urządzeń do e-papierosów pod marką Flavourtec, w trzech liniach produktowych, dopasowanych do oczekiwań szerokiej grupy konsumentów tej kategorii. Współpracuje w tym zakresie z dystrybutorami rynku tradycyjnego oraz sieciami handlu detalicznego. Według Flavourtec, szacowana wartość polskiego rynku e-papierosów przekracza pół miliarda złotych.

Jako producent najwyższej jakości płynów do e-papierosów byliśmy do tej pory obecni na większości europejskich rynków. Rozpoczęcie sprzedaży na terenie Polski jest dla nas jednym z filarów strategicznych i naturalnym krokiem w rozwoju firmy. Rodzimy rynek oceniamy jako perspektywiczny i widzimy w nim duży potencjał rozwoju. Dlatego też inwestujemy w budowę naszego nowego zakładu produkcyjnego. Chcemy wstrzelić się w obecną koniunkturę, którą można porównać do boomu na napoje energetyczne sprzed kilku lat. Naszą ambicją jest wzmocnienie naszej pozycji na kluczowych europejskich rynkach, na których jesteśmy już obecni – mieć tam znaczące dwucyfrowe udziały oraz stać się istotnym graczem na nowych rynkach - przekonuje Bartosz Rączkowiak, dyrektor generalny Flavourtec Company.

Spółka zamierza zwiększyć swoje moce produkcyjne budując drugą, większą oraz nowocześniejszą fabrykę w Gdańsku. Będzie wyposażona w sekcję R&D, której zadaniem jest dalszy rozwój produktów i aromatów. Po zakończeniu inwestycji, Flavourtec zwielokrotni możliwości produkcyjne butelek płynów do e-papierosów, co zapewni spółce pokrycie polskiego rynku oraz zachowanie kierunków ekspansji zagranicznej. Aktualnie Flavourtec Company jest obecna ze swoimi produktami w większości krajów UE, w tym w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Czechach, Austrii, Francji, Chorwacji i na Węgrzech oraz w krajach BeNeLux, gdzie jest kluczowym graczem na rynku pod względem liczby sprzedanych płynów do e-papierosów.

Od początku swojej działalności spółka rozwija się niezwykle dynamicznie. Do kwietnia tego roku całość naszej sprzedaży realizowaliśmy za granicą, gdzie współpracujemy z największymi dystrybutorami na tamtejszych rynkach. Naszą ambicją jest jednak wprowadzenie produktów Flavourtec na kolejne europejskie rynki. Wartość rynku e-papierosów globalnie szacujemy na 10 mld dol. i widzimy na nim swoje miejsce. Dlatego też zwiększamy produkcję oraz wzmacniamy zasoby kadrowe. Na przestrzeni ostatniego kwartału udało nam się zaprosić do współpracy doświadczonych managerów, którzy wesprą nas w obszarze marketingu, w tym digital marketingu i sprzedaży - podsumowuje Bartosz Rączkowiak.

O Flavourtec Company: jeden z wiodących w Europie producentów, wytwarzających pod markami własnymi płyny do e- papierosów. Posiada własną fabrykę w Gdańsku. Wśród jej udziałowców znajduje się m.in. Tar Heel Capital II FIZ AN, fundusz z grupy Tar Heel, oraz polscy i niemieccy założyciele spółki. Obecnie Flavourtec zatrudnia prawie 100 osób.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }