Właściciel sieci Netto zmienia nazwę

Już nie Dansk Supermarked, lecz Salling Group. Od 1 czerwca właściciel Netto zmienia nazwę.

Nowa nazwa odzwierciedla ponowne przejęcie grupy przez Fundację Sallingów. Nazwa nawiązuje do historii firmy: pierwszy sklep pod nią rozpoczął działalność w Aarhus już w 1906 roku. W 2014 roku z kolei rozpoczęło się odzyskiwanie własności grupy przez fundację, które zakończyło się w 2017 r.

- Z Salling Group wracamy do naszych korzeni na wiele sposobów i składamy hołd naszemu pochodzeniu. Jesteśmy dumni z tego, co stworzyli Ferdinand i Herman Sallingowie i chcemy podkreślić to w nazwie, mając ambicję zapewnienia wiodącej, długoterminowej i rentownej duńskiej działalności detalicznej - mówi Jens Bjerg Sørensen, przewodniczący Fundacji Købmand Herman Sallings Fond.

Firma przekonuje, że fakt, iż jest własnością fundacji oznacza, że Salling Group działa po to, aby uczynić życie codzienne lepszym dla klientów i partnerów, tworzyć miejsca pracy i działać na rzecz społeczności. Zapewnia, że zyski firmy są wykorzystywane wyłącznie do reinwestowania w biznes w postaci zmodernizowanych sklepów, lepszych doświadczeń zakupowych i wysokiej jakości towarów po konkurencyjnych cenach, a także darowizn za pośrednictwem fundacji Salling.

W ostatnich latach fundacje Sallingów przekazały ponad 850 milionów duńskich koron na sztukę, kulturę, sport i inne cele w Danii.

Od pierwszego sklepu Salling otwartego ponad 100 lat temu, firma rozwinęła się do 1500 sklepów føtex, Bilka i Netto. Obecnie prowadzi również domy towarowe i sklep internetowy, w tym marketplace Wupti, współpracuje ze Skagenfood w kategorii gotowych posiłków w pudełkach oraz na rynku gastronomicznym ze Starbucksem i Carl's Jr w Danii. Poza swoją ojczyzną ma sklepy w Niemczech, Szwecji i Polsce.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.