Lewiatan odpowiada Krystynie Pawłowicz

W odpowiedzi na list otwarty poseł PiS Krystyny Pawłowicz, w sprawie handlu w wolne niedziele, Polska Sieć Handlowa Lewiatan odniosła się do stawianych zarzutów oraz skierowała do przedstawicielki parlamentu list.

Na zdjęciu: Wojciech Kruszewski, prezes Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan

W liście otwartym, poseł Krystyna Pawłowicz zarzuciła m.in. sieci Lewiatan, iż ta próbuje obejść przepisy Ustawy oraz zmusza franczyzobiorców do przekształcania sklepów spożywczych w placówki pocztowe i kurierskie, dzięki czemu miałyby nie podlegać zakazowi handlu w niedziele.

- W reakcji na zarzuty pani poseł, sieć Lewiatan stanowczo zaprzecza, stawianym przez panią Krystynę Pawłowicz oskarżeniom. Lewiatan Holding jako franczyzodawca nie posiada żadnych umów na świadczenie usług pocztowych ani kurierskich, które uprawniałyby do przekształcania sklepów Lewiatan w niby placówki pocztowe - brzmi oświadczenie sieci.

Zdaniem prezesa Wojciecha Kruszewskiego tworzenie placówek pocztowych w sklepach jest fikcją i szukaniem sposobów na ominięcie intencji Ustawodawcy. Prezes Kruszewski stwierdził też jednoznacznie, że jest za doprecyzowaniem przepisów Ustawy, ażeby wszystkie podmioty handlowe mogły funkcjonować na zasadach uczciwej konkurencji.

Przypomnijmy. Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz wystosowała interpelację poselską, w której zwraca uwagę na niekorzystne dla detalistów - jej zdaniem - zapisy umów franczyzowych. Szczegóły tutaj.

Ilona Mrozowska 2968 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }