Mlekovita nagrodzona

Firmę uhonorowano tytułem Wiodący Polski Eksporter Żywności - Leading Polish Food Exporter.

Mlekovita nieustannie pracuje na umocnienie swojej pozycji nie tylko na rynku polskim, ale i międzynarodowym.

Właściwy kierunek obranej drogi rozwoju potwierdza kolejna nagroda odebrana podczas Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra Food.

Firmę Mlekovita uhonorowano tytułem Wiodący Polski Eksporter Żywności - Leading Polish Food Exporter w konkursie odbywającym się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a organizowanym przez Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego przy współudziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich i World Trade Center Poznań.

Inicjatywa ma na celu promocję polskiej żywności i jej producentów oraz budowanie siły polskich marek. W konkursie przedsiębiorstwa – polskie firmy branży spożywczej, które sprzedają swoje wyroby i usługi na rynek zagraniczny – są nominowane nie za konkretny produkt, ale za skuteczność i strategię działań na rynku zagranicznym. Przyznając nagrodę Mlekovicie kapituła doceniła nie tylko sukcesy firmy w eksporcie, ale także prowadzenie strategii biznesowej podkreślającej polskie pochodzenie.

Mlekovita, posiadając szerokie możliwości eksportowe, dynamicznie się rozwija i aktualnie posiada uprawnienia eksportowe do 144 krajów na wszystkich kontynentach: w Europie, Azji, Afryce, Australii oraz obu Amerykach: Północnej i Południowej (28 państw Unii Europejskiej i 116 poza UE). Dzięki temu od lat jest niezmiennie największym polskim eksporterem produktów mleczarskich, a smak jej wyśmienitych najwyższej jakości produktów podbija serca i podniebienia światowych konsumentów od 1989 r.

Co roku Mlekovita eksportuje ok. 30 proc. swojej produkcji na rynki całego świata, a w 2017 r. osiągnęła rekordową wartość eksportu na poziomie ok. 1,2 mld zł.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }