Alma nie ma zgody na sprzedaż majątku

Krakowski sąd okręgowy zmienił postanowienie ws. upadłości Almy.

Zdjęcie: w miejscu tej placówki Almy w warszawskiej Promenadzie działa dziś nowoczesny Carrefour

Wydział odwoławczy krakowskiego sądu okręgowego zmienił postanowienie z listopada 2017 r., w którym orzekł o upadłości Almy Market i zgodził się na sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa firmy na rzecz spółki Immomok (właściciela Leclerka na Ursynowie w Warszawie) za 94 mln zł. Zażalenie na taką decyzję złożyli jednak wierzyciele Almy: Krakchemia, Bać-Pol i Urszula Andrzejczyk. Sąd przychylił się do ich racji.

- Sąd Okręgowy w Krakowie XII Wydział Gospodarczy-Odwoławczy po rozpoznaniu w dniu 30 kwietnia 2018 r. w Krakowie na posiedzeniu niejawnym sprawy z uproszczonych wniosków wierzycieli Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski Spółki Akcyjnej w Warszawie oraz "Benus" Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Poznaniu o ogłoszenie upadłości dłużnika Alma Market Spółki Akcyjnej w Krakowie oraz sprawy z uproszczonego wniosku dłużnika Alma Market Spółki Akcyjnej w Krakowie o ogłoszenie upadłości i zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa dłużnika na skutek zażalenia wierzycieli: Krakchemia Spółki Akcyjnej w Krakowie, BAĆ-POL Spółki Akcyjnej w Rzeszowie i Urszuli Andrzejczyk na pkt VII postanowienia Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie z 21 listopada 2017 roku, sygn.. akt VIII GU 106/17, postanowił: zmienić pkt VII zaskarżonego postanowienia w ten sposób, że oddalić wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa - głosi komunikat spółki.

O sprawie upadłości Almy pisaliśmy w Handlu Extra m.in. tutaj: https://handelextra.pl/artykuly/205628,alma-upadla-oficjalnie

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.