Lody z rikszy

Wkrótce pierwsze lodziarskie wózki pojawią się w Zakopanem i okolicach (w tym na Kasprowym i na Gubałówce), w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i innych kurortach.

Pomysł na riksze Lodziarze mieli od dawna.
 
Firma wypuściła właśnie na rynek designerski model rikszy, zdobiony ornamentami, jakie zobaczyć można przy oknach podbiałostockich starych chat.
 
- Chcieliśmy, by była funkcjonalna, piękna i kojarzyła się z naszym regionem. Pomyśleliśmy więc, że wykorzystamy wzornictwo podlaskie i kurpiowskie, bo stamtąd wywodzi się nasza firma. Szukając inspiracji sięgnęliśmy do zbiorów dokumentujących lokalne tradycje budownictwa drewnianego znajdujących się w hajnowskiej bibliotece, z których wybraliśmy detale domów, które nam najbardziej odpowiadały m.in.: kogutki i motywy florystyczne - mówi Artur Kaczyński, reprezentujący markę.
 
Rikszę zaprojektował Adam Zdanowicz z Białegostoku, właściciel firmy Mad Bicycles. Lodziarski wózek może pomieścić 14 pojemników na lody, designem nawiązujących do staroświeckich baniek na mleko. Posiada zamknięty obieg wody (na brudną i czystą), łatwo składający się daszek oraz skrętną ramę, która umożliwia złożenie roweru na pół.
 
Wkrótce pierwsze riksze pojawią się w Zakopanem i okolicach (w tym na Kasprowym i na Gubałówce), w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i innych kurortach. Dwie staną w białostockim parku, na Plantach. Na razie wyprodukowanych zostało 10 modeli. Wszystkie zostały już sprzedane, mimo, że są dostępne tylko w ramach sieci, dla franczyzobiorców Wytwórni Lodów Polskich „U Lodziarzy”.

 - Zainteresowanie jest ogromne. Dzwonią ludzie z całej Polski, pytają o riksze w kogutki. Będziemy więc je wytwarzać na zamówienie. Szykowana jest właśnie kolejna partia. Trochę ją usprawniliśmy, by była bardziej wygodna dla sprzedawców. Pojawi się dodatkowa szafka, zamontujemy inny zlew, wygospodarowaliśmy trochę więcej miejsca – dodaje Artur Kaczyński .

Do końca maja riksza dostępna jest jeszcze w promocyjnej cenie, która wynosi 24 900 zł netto (cena regularna to 27 900 zł). Ale można ją też wynająć. Na okres trzech miesięcy za wypożyczenie lodziarskiego jednośladu trzeba zapłacić 2 800 zł netto, a na okres pół roku 2 300.  Możliwe jest też wzięcie rikszy w leasing, ale w tym wypadku oferta szacowana jest indywidualnie pod klienta.
 
Joanna Hamdan 7926 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }