Forum Gdańsk nie ruszy 16 maja

Multi Poland, główny inwestor Forum Gdańsk, zdecydował się przesunąć otwarcie kompleksu na późniejszy termin. Forum miało ruszyć 16 maja.

- Jest nam ogromnie przykro z powodu zmiany terminu otwarcia Forum Gdańsk i serdecznie za to przepraszamy – mówi Patrick Van Dooyeweert, chief investment & development officer Multi Corporation. – Wiemy, że wielu gdańszczan czeka na Forum. Tak szybko jak to tylko możliwe poinformujemy o nowym terminie otwarcia.

- Zespół Forum Gdańsk pracuje pełną parą i przygotowuje Forum do powitania pierwszych klientów – tak, by mogli w pełni cieszyć się nowoczesnym centrum, które przyczyni się do rewitalizacji Śródmieścia. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z dzisiejszą decyzją – dodaje Patrick Van Dooyeweert.

Forum Gdańsk powstaje w formule partnerstwa inwestora prywatnego z partnerem publicznym, czyli Miastem Gdańsk i spółki Multi Poland, będącej częścią międzynarodowego koncernu Multi Corporation. To miejsce łączące przestrzenie publiczne, usługi, handel, rozrywkę, restauracje i kawiarnie, która powstała m.in. dzięki przykryciu torów kolejowych. Przestrzeń publiczna stanowi powyżej 40 proc. tego miejskiego centrum.

Nakład finansowy związany z budową kompleksu Forum wynosi około 900 mln zł, a wartość inwestycji zrealizowanych na rzecz miasta przez Forum wynosi prawie 140 mln zł.

Joanna Hamdan 7919 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }