Haitong Bank gorzej o Eurocashu

Analitycy Haitong Banku obniżyli rekomendację dla Eurocashu do "neutralnie" z "kupuj".

Cena docelowa spadła z wcześniejszych 31,6 zł za akcję do 26,7 zł. Zdaniem Krzysztofa Kawy i Konrada Księżopolskiego, autorów rekomendacji, spółka w bieżącym roku i nadchodzących dwóch latach osiągnie niższy zysk EBITDA niż zakładały wcześniejsze prognozy. Na 2018 r. prognozę obniżono o 11 proc., na 2019 o 13 proc., a na 2020 o 10 proc.

- To efekt wolniejszego od oczekiwanego wcześniej ożywienia w segmencie hurtowym i wciąż ponoszonych kosztów restrukturyzacji, które obciążają segment detaliczny - napisali analitycy.

Do czynników ryzyka należy ich zdaniem zaliczyć niższe zapotrzebowanie na produkty niezależnego hurtu, wysokie koszty transformacji i dłuższy od oczekiwanego czas integracji segmentu detalicznego, rosnąca konkurencję na rynku, presję płacową i niższą od oczekiwań sprzedaż like-for-like. Natomiast pozytywne efekty przynieść mogą integracja szyldów Eko i Mila, projekt Fresh, który zwiększy rentowność działalności, wyższa sprzedaż like-for-like oraz fuzje i przejęcia.

26 kwietnia przed sesją, w chwili sporządzenia rekomendacji, akcje Eurocashu kosztowały 24,31 zł.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 1875 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }