Nowy terminal DHL Parcel w Legnicy

Nowo otwarty terminal zlokalizowany jest przy ulicy Poznańskiej w sąsiedztwie trasy S3. Jego lokalizacja ma poprawić i przyśpieszyć dojazd kurierów do największych miast: Głogowa, Lubina czy Polkowic.

Magazyn wyposażony jest w układ przenośników rolkowych oraz specjalnych przenośników załadunkowo-rozładunkowych. Najważniejsze parametry techniczne to powierzchnia całkowita 2150 mkw., w tym część biurowa o powierzchni 300 mkw.

Obiekt wyposażony jest w 52 bramy załadunkowo-wyładunkowe, a także parking dla pracowników. Infrastruktura terminala umożliwia przesortowanie do 3 tysięcy przesyłek na godzinę. Budowa inwestycji przez spółkę Grabara wystartowała w sierpniu 2017 r., a zakończyła się w końcu marca br.

W tym roku DHL Parcel planuje otwarcie nowych terminali m.in. w Częstochowie i Warszawie.

DHL Parcel to marka korzystająca z 49 lat doświadczeń  firmy DHL. Dysponując wieloletnią i ugruntowaną pozycją w polskiej branży logistycznej, z początkiem 2014 r. DHL Parcel został wyodrębniony ze struktury DHL Express (Poland), żeby od sierpnia 2017 r. stać się niezależnym podmiotem prawnym. Obecnie DHL Parcel jest liderem polskiego rynku przesyłek krajowych i prekursorem innowacyjnych rozwiązań e-commerce, dedykowanych klientom w Polsce i w Europie. Firma DHL Parcel wykorzystuje swoją wiedzę w dziedzinie krajowych oraz międzynarodowych przesyłek drogowych docierając do 28 krajów Unii Europejskiej.

Oferuje także odbiór osobisty w punktach DHL Parcel. Jest to sieć blisko 6000 punktów partnerskic,h w których szybko i wygodnie można nadać lub odebrać przesyłkę. Sieć tworzą m.in. sklepy Inmedio, 1-minute, Relay, Żabka, Freshmarket i sieć stacji benzynowych Shell – większość z tych punktów czynna jest codziennie, również w weekendy, minimum do godziny 21.

Zatrudnia prawie 3000 pracowników, posiada 6 krajowych centrów sortowania i 41 terminali.

Katarzyna Pierzchała 2456 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }