P.A. Nova z pozwoleniem na budowę

Nowy pawilon handlowy powstanie przy parku handlowym w Sosnowcu. Prace budowlane rozpoczną się w trzecim kwartale br.

Nowy pawilon handlowy powstanie przy parku handlowym zlokalizowanym przy ul. 11 Listopada w Sosnowcu. Powierzchnia nowego obiektu wyniesie ponad 1800 mkw.

Swoje lokale otworzy tu trzech najemców. Największy lokal zajmie marka, która pojawiła się w Polsce dopiero w zeszłym roku. Nowy sklep z szerokim asortymentem produktów codziennego użytku w przystępnych cenach uzupełni ofertę funkcjonujących już sklepów w kompleksie handlowym w Sosnowcu. Będzie to pierwszy sklep tej marki na Śląsku i Zagłębiu. Pozostałe lokale zajmie piekarnia oraz sklep z ofertą modową dla rodziny oraz produktami dla domu.

Wokół nowego pawilonu powstanie ok. 50 miejsc parkingowych. Otwarcie obiektu planowane jest na grudzień 2018 r.

Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę obiektu.

Generalnym wykonawcą pawilonu handlowego w Sosnowcu jest P.A. Nova. Firma od 30 lat zajmuje się projektowaniem oraz budową obiektów komercyjnych i przemysłowych. Jako generalny wykonawca P.A. Nova zajmuje się kompleksowym wykonawstwem obiektów dla sieci handlowych. W roku 2017 m. in. wybudowała centrum handlowe IKEA w Lublinie, przebudowała market budowlany marki Globus w Czechach, a także była generalnym wykonawcą centrum komunikacyjno-handlowego w Białymstoku.

Grupa Kapitałowa P.A. Nova jest właścicielem 10 obiektów handlowych (4 galerii handlowych: w Jaworznie, Kędzierzynie-Koźlu, Przemyślu i Kluczborku, pawilonu biurowo-usługowego w Raciborzu oraz 5 parków handlowych: w Myszkowie, Sosnowcu, Krośnie, Kamiennej Górze i Chorzowie). Zarządzaniem obiektami zajmuje się specjalnie powołana w tym celu spółka P.A. Nova Management.

Poza branżą handlową, P.A. Nova realizuje inwestycje w sektorze budownictwa przemysłowego.

W zeszłym roku firma rozpoczęła działalność w sektorze mieszkaniowym. W Niemczech w miejscowości Bad Staffelstein powstaje pierwsze osiedle domów mieszkalnych firmy.

Joanna Hamdan 7926 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }