Nowe Lidle w Kielcach i Radzyminie

W czwartek 26 kwietnia przy Al. Ks. Jerzego Popiełuszki 15 otwarty zostanie piąty sklep sieci Lidl w Kielcach oraz pierwszy w Radzyminie przy ul. Jana Pawła II 21.

Nowy sklep sieci Lidl w Kielcach ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ok. 1300 mkw. Do obsługi sklepu zatrudnionych jest 25 osób.

Lidl w Radzyminie ma powierzchnię sali sprzedaży ok. 1 200 mkw., a do jego obsługi zatrudniono ok. 30 osób.

Z okazji otwarć od czwartku 26 kwietnia do niedzieli 6 maja wiele artykułów objętych zostanie specjalnymi promocjami cenowymi.

Ostatnie otwarcia Lidla miały miejsce w Dzień Kobiet, kiedy to rozpoczęły działalność dwie nowe placówki: jeden w Łowiczu, drugi w Bielanach Wrocławskich. W obu miastach było to debiut dla sieci Lidl.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30 XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70 XX wieku.

Obecnie w wielu krajach Europy istnieje ponad 10 tys. sklepów pod szyldem Lidl, natomiast jak wynika z obliczeń handelextra.pl w Polsce działa ich łącznie 645 (razem z nowym Lidlem w Kielcach i Radzyminie).

 

Ilona Mrozowska 2871 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }