Nowości od Jungheinrich

Jungheinrich, dostawca rozwiązań z zakresu logistyki wewnątrzmagazynowej, zaprezentuje szereg nowości na targach CeMAT 2018. Wydarzenie odbędzie się w Hannoverze (Niemcy) 23 - 27 kwietnia.

Jungheinrich, największy wystawca tegorocznych światowych targów intralogistyki CeMAT 2018, zaprasza do pawilonów 33 i 34. Na stoisku wystawienniczym firma przybliży trendy w logistyce wewnątrzmagazynowej. Przedstawione zostaną rozwiązania, które optymalizują procesy magazynowe oraz wydajna technologia litowo-jonowa (Li-Ion).

A wszystko to w ramach prezentacji najnowszych produktów firmy - bezzałogowego wózka EKX 516a oraz wózka wysokiego składowania ETV 216 z zintegrowanym akumulatorem Li-Ion.

Automatyczny wózek systemowy Jungheinrich EKX 516a to system transportowy zapewniający maksymalną wydajność przy jednoczesnej wysokości podnoszenia do 13 tys. mm. Urządzenie zaprojektowane zostało w oparciu o udoskonalony wcześniej pojazd EKX, a jego niewątpliwą zaletą jest niskie zużycie energii, które gwarantują napęd 80V i nowy, bezobsługowy silnik reluktancyjny. Wszystko to podnosi poziom wydajności pracy pojazdu oraz powoduje oszczędność energii nawet do 10 procent. Na uwagę zasługuje również ergonomia wózka. Przestronna kabina została dopasowana do potrzeb operatora i umożliwia większą swobodę ruchów oraz lepszą widoczność. Jak zapewnia producent, takie rozwiązania zapewniają mniejsze zmęczenie i lepszą koncentrację pracownika podczas wykonywania pracy.

Kolejna nowość - ETV 216i marki Jungheinrich to pierwszy na świecie wózek widłowy wysokiego składowania, którego konstrukcja została stworzona z myślą o technologii litowo-jonowej. Zredukowana waga pojazdu, bezobsługowość i szybkie doładowanie akumulatora sprawiły znaczy wzrost wydajności pracy urządzenia w magazynie. Budowa wózka zapewnia operatorowi wysoki komfort pracy oraz doskonałą widoczność na wszystkich kierunkach. Firma Jungheinrich, jako pionier w dziedzinie technologii litowo-jonowej udziela klientom 5-letniej gwarancji na akumulatory li-ion.

Inna nowość Jungheinrich, z którą będą mogli zapoznać się uczestnicy targów CeMAT to ciągnik akumulatorowy EZS 7280. Urządzenie posiada siłę uciągu aż do 28 ton, dzięki czemu ma szerokie zastosowanie m.in. na płycie lotniska czy w zakładzie przemysłowym. Trwała i odporna na wpływy atmosferyczne konstrukcja ze specjalną powłoką gwarantuje wysoki stopień ochrony przed korozją i sprawia, że ciągnik sprawdzi się nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach pogodowych. Istnieje też możliwość wyboru różnych wariantów kabin. Dzięki ogrzewaniu wnętrza kabiny problemu nie stanowi niska temperatura ani zaparowane szyby.

Podczas wydarzenia Jungheinrich zaprezentuje również system zdalnego sterowania easyPILOT Follow, który usprawnia kompletację poziomą towarów. Dzięki temu rozwiązaniu wózek widłowy ECE z easyPILOT Follow sam podąża za operatorem, zatrzymując się w pozycji, w jakiej pracownik może wygodnie odłożyć i pobrać towar.

Jungheinrich od lat dostarcza usługi z zakresu logistyki wewnątrzmagazynowej, oferując swoich klientom rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Umożliwia to bogate portfolio wózków widłowych, regałów magazynowych i systemów logistycznych. Przedsiębiorstwo jest obecne w 106 krajach w formie spółek-córek lub przedstawicielstw, a na całym świecie firma zatrudnia ponad 15 tys. pracowników.

Katarzyna Pierzchała 2456 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }