Henkel z inwestycją za 100 milionów złotych

W zakładzie środków piorących firmy Henkel w Raciborzu ruszyła technologicznie linia produkcyjna żeli do prania. Inwestycja o wartości 100 mln zł dostosowuje specyfikę raciborskiej produkcji do zmieniających się potrzeb rynku.

W zakładzie środków piorących firmy Henkel w Raciborzu uruchomiona została zaawansowana technologicznie linia produkcyjna żeli do prania. Strategiczna inwestycja o wartości 100 mln zł dostosowuje specyfikę raciborskiej produkcji do zmieniających się stopniowo potrzeb rynku, dając gwarancję dalszego stabilnego rozwoju fabryki i wzrostu jej znaczenia w regionie.

Dotychczas w raciborskim zakładzie wytwarzane były proszki do prania. Dzięki zainstalowaniu i uruchomieniu nowoczesnej linii produkcyjnej w zakładzie rozpoczęto produkcję żeli do prania pod należącymi do Henkla markami, m.in. Persil i E. Produkowane w Raciborzu żele trafią na 10 rynków Europy Środkowo-Wschodniej: do Polski, Austrii, Czech, Węgier, Słowacji, Słowenii, Litwy, Łotwy, Estonii i na Ukrainę. Inwestycja ta jest odpowiedzią na rosnący popyt konsumencki i globalny trend, gdyż detergenty w płynie są największą obecnie kategorią na światowym rynku środków piorących.

- Zakład w Raciborzu od ćwierćwiecza zajmuje się produkcją najwyższej jakości środków piorących firmy Henkel, które odpowiadają na potrzeby konsumentów. Wraz z uruchomieniem produkcji żeli do prania, które są rozwiązaniem przyszłości, otwieramy nowy rozdział w życiu zakładu, wspierając także stabilny rozwój firmy w Polsce - powiedział Adrian Wycisk, dyrektor fabryki w Raciborzu.

Dodaje, że żele do prania to rozwiązanie nowoczesne i kompatybilne środowiskowo. Ich produkcja jest energooszczędna, a zastosowane rozwiązania konstrukcyjno-technologiczne pozwalają do minimum ograniczyć wpływ procesów produkcyjnych na środowisko i otoczenie zakładu.

Uruchomienie nowej linii produkcyjnej Henkla przyczyniło się do utworzenia ponad 40 miejsc pracy - w samym zakładzie i w firmach współpracujących. Wraz ze wzrostem wolumenu produkcji planowane są kolejne zatrudnienia.

Pierwsze opakowania żelu do prania, zgodnie z planem, zjechały z nowej linii produkcyjnej w marcu 2018 r.

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.