Aplikacja informująca o otwartych w niedziele sklepach

Lubelscy i warszawscy programiści stworzyli aplikację, która wyszukuje sklepy czynne w niedziele. Pobrało ją już ponad 3500 użytkowników.

Wraz z wejściem w życie ustawy ograniczającej możliwość handlu w niedziele pojawiło się wiele skrajnych emocji, zarówno po stronie zwolenników, jak i przeciwników ustawy. Zwolennicy niedzielnych zakupów zadają sobie pytania, jak znaleźć otwarte w niedzielę sklepy.

Właściciele z kolei zastanawiają się, jak poinformować klientów o możliwości zrobienia zakupów w ich sklepie. Trzecią grupę stanowią ci, którzy w niedzielę chcą się skoncentrować na spędzaniu czasu wolnego z rodziną lub przyjaciółmi.

Interesy wszystkich grup łączy aplikacja Otwarte w niedziele. Początkowo twórcy aplikacji skoncentrowali się na lokalizowaniu sklepów otwartych w niedziele i święta. Obecnie rozwija się ona w kierunku dodawania nowych kategorii. Oznacza to, że użytkownicy po wyborze odpowiedniej kategorii produktowej będą mogli sprawdzić nie tylko, gdzie mogą zrobić zakupy, ale także, gdzie znajdują się otwarte apteki, restauracje czy inne lokale usługowe. Znajdą także informacje o ofercie kulturalno-rozrywkowej w swojej okolicy.

Otwarte w niedziele pozwala użytkownikom nie tylko korzystać z bazy, ale również ją współtworzyć. Dzięki niej użytkownicy mają możliwość m.in. wprowadzić i weryfikować nowe, otwarte w niedziele sklepy i placówki a także sprawdzać godziny otwarcia placówek i kategorie oferowanych produktów lub usług (np. art. spożywcze, kwiaciarnia, apteka, czas wolny). Można też otrzymywać powiadomienia na telefon, gdy w odległości 1500 m otworzy się sklep lub pojawi się ciekawa oferta w określonej kategorii, a także wyznaczać najkrótszą trasę dotarcia do sklepu.

Według jej twórców aplikacja to także szeroki wachlarz korzyści dla przedsiębiorców. Ich zdaniem jest to przede wszystkim szybki kanał komunikacji z klientami, który daje możliwość oznaczania swojej lokalizacji z określonymi godzinami pracy, numerem telefonu i kategorią oferowanych usług, wysyłanie powiadomień klientom znajdującym się w odległości 1500 m, gdy tylko placówka zostanie otwarta. Może też przypominać przedsiębiorcom w dni wolne od handlu o potrzebie oznaczenia, czy dziś ich oferta jest dostępna, oraz jednocześnie zarządzać profilami kilku placówek z poziomu jednej aplikacji.

Twórcy aplikacji postawili na maksymalną użyteczność oraz ułatwienie użytkownikom zarówno rejestracji, jak i samo korzystanie z aplikacji. Klienci/użytkownicy muszą jedynie pobrać aplikację i oznaczyć swoje ulubione lokalizacje, np. dom, praca itp. Następnym krokiem jest już wyszukanie na mapie placówek otwartych w niedzielę.

Właściciele sklepów, restauracji, lokali usługowych czy placówek kulturalnych w trakcie rejestracji w aplikacji muszą podać swoje dane takie jak nazwa, adres czy kategoria oferowanych usług. Następnie oznaczają swoją lokalizację na mapie, określają godziny otwarcia i od tego momentu sklep widoczny jest dla wszystkich klientów. Wysyłanie powiadomień możliwe jest po oznaczeniu punktu usługowego naklejką.

Aplikację można pobrać z Google Play- https://lnkd.in/dE-A2Y2 lub App Store- https://lnkd.in/d_s9vrQ.

Aplikację stworzyli lubelscy i warszawscy programiści z firmy Edge One Solutions i Edge One Innovations. Pobrało ją już ponad 3500 użytkowników.

Katarzyna Pierzchała 2456 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }