Numizmaty z piłkarzami w Żabce

W sieci sklepów Żabka i Freshmarket pojawiła się kolekcja numizmatów z wizerunkami najlepszych piłkarzy polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Monety wybite przez spółkę Mennica Polska mają wartość kolekcjonerską.

Kolekcja numizmatów z wizerunkami piłkarzy polskiej reprezentacji „Nasza Kadra 2018”, to propozycja sklepów Żabka i Freshmarket dla wszystkich fanów i kibiców piłki nożnej, którzy żyją już zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej 2018.

- W ostatnim czasie rośnie popularność monet i innych artykułów kolekcjonerskich z motywami sportowymi. Spośród różnych dyscyplin, zwłaszcza piłka nożna stała się narodowym hobby Polaków i tematem popularnym wśród kolekcjonerów – mówi Przemysław Tomaszewski, dyrektor ds. rozwoju usług Żabka Polska. - Dlatego, w związku z grą naszej kadry na Mistrzostwach Świata, wprowadziliśmy do sieci limitowaną edycję numizmatów z wizerunkami piłkarzy reprezentacji Polski – tłumaczy.

Dzięki współpracy z Mennicą Polską monety oznakowane są cechą kolekcjonerską, co stanowi dodatkową ich wartość. W kolekcji znalazły się wizerunki 15 piłkarzy reprezentacji Polski, podzielone na podstawową „jedenastkę” i czterech rezerwowych. W skład serii wchodzi piętnaście żetonów, na których znaleźli się: Robert Lewandowski, Kamil Grosicki, Arkadiusz Milik, Jakub Błaszczykowski, Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus, Michał Pazdan, Kamil Glik, Łukasz Piszczek, Wojciech Szczęsny, Karol Linetty, Łukasz Fabiański, Artur Jędrzejczyk i Sławomir Peszko.

- Klienci chętnie wybierają wyroby z kolekcji związanych z jubileuszami czy wyjątkowymi wydarzeniami – mówi Inga Kosim, dyrektor marketingu firmy Mennica Polska od 1766. - W przypadku kolekcji wyprodukowanej dla sieci Żabka i Freshmarket okolicznościowe numizmaty są niepowtarzalną pamiątką czy podarunkiem mającym zarówno wartość kolekcjonerską, jak i emocjonalną. Ich ponadczasowy charakter sprawia, że z biegiem czasu zyskują na wartości – dodaje.

Numizmaty są sprzedawane pojedynczo w specjalnych saszetkach. Standardowa cena za jeden wynosi 5,99 zł, ale wystarczy zrobić zakupy z min. 15 zł, aby móc nabyć pamiątkowy wizerunek piłkarza w cenie 2,99 zł (poza zakupem alkoholi mocnych oraz wyrobów tytoniowych).

Dodatkowo w sprzedaży pojawiło się specjalne etui kolekcjonerskie w cenie 19,99 zł. Robiąc zakupy za min. 50 zł klient może je kupić już za 1 zł. Numizmaty są dostępne wyłącznie w sieci Żabka i Freshmarket, ich sprzedaż potrwa do 10 lipca br. Żabka Polska zastrzega, że kolekcjonerskie monety nie są prawnym środkiem płatniczym.

 

Katarzyna Pierzchała 5264 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.