Zmiany w DHL Paracel

Do czasu zakończenia procesu rekrutacji na stanowisko prezesa zarządu DHL Parcel Polska Agnieszka Świerszcz, wiceprezes ds. operacyjnych, pełni obowiązki dyrektora zarządzającego firmy.

Igor Caban - dotychczasowy prezes zarządu - podjął decyzję o odejściu z firmy.

Agnieszka Świerszcz swoją drogę zawodową rozpoczęła jako kierownik produkcji w Bahlsen i Laboratorium Dr Ireny Eris.

Od 2000 r. zarządza operacjami w DHL Express (Polska). Swoją przygodę w branży kurierskiej rozpoczęła od technicznego i operacyjnego uruchomienia trzech centrów sortowania w Polsce – od przygotowania planów operacyjnych, przez rekrutację i szkolenia pracowników, aż po techniczny start systemów sortujących. Zarządzała sortowniami w Zabrzu i Warszawie.

W 2007 r. objęła stanowisko dyrektora ds. operacji w HUB’ach (sortowniach) od tamtego czasu efektywnie tworzyła i wdrażała inicjatywy oraz projekty cross funkcyjne oparte na metodologiach Six Sigma i Lean, doprowadzając do rozbudowy sieci o trzy kolejne sortownie.

W 2012 r. objęła stanowisko dyrektora ds. operacji, a od sierpnia 2017 r. jest wiceprezesem ds. operacyjnych.

DHL Parcel jest liderem polskiego rynku przesyłek krajowych i prekursorem innowacyjnych rozwiązań e-commerce, dedykowanych klientom w Polsce i w Europie. Firma wykorzystuje swoją wiedzę w dziedzinie krajowych oraz międzynarodowych przesyłek drogowych docierając do 28 krajów Unii Europejskiej. Oferuje także odbiór osobisty w punktach DHL Parcel. Jest to sieć prawie 6000 punktów partnerskich w których można nadać lub odebrać przesyłkę. Sieć tworzą między innymi sklepy Inmedio, 1-minute, Relay, Żabka, Freshmarket i sieć stacji benzynowych Shell. Obecnie w DHL Parcel zarządza prawie 6000 pracowników i kurierów pracujących w 41 jednostkach na terenie całego kraju.

Joanna Hamdan 8314 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }