Galeria Malta z wielką wystawą z klocków Lego

Największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego zostanie otwarta w poznańskiej Galerii Malta. Na 2,5 tys. mkw. powierzchni stanie ponad 100 widowiskowych makiet oraz znane postacie, w tym Anny i Roberta Lewandowskich, zbudowane w skali 1:1.

Wystawa z klocków Lego będzie podzielona na kilka stref tematycznych. Pierwsza z nich to giganci, czyli super-modele, jak 11-metrowy Air Force One oraz figury inspirowane postaciami bohaterów dziecięcych filmów i kreskówek, jak Thor, Kapitan America oraz 2,5 metrowy Hulk.

Kolejna strefa to Aleja Gwiazd Sportu z najbardziej znanymi polskimi sportowcami. Ich sylwetki z klocków Lego odtworzone zostały w skali 1:1. W Galerii Malta staną figury Anny i Roberta Lewandowskich, których premierowe sylwetki zobaczą jako pierwsi właśnie mieszkańcy Poznania. Towarzyszyć im będą Rafał Sonik, Tomasz Gollob czy Agnieszka Radwańska.

Będzie też strefa gwiezdnych wojen - ze scenami z kultowego filmu, pojazdami i mieczami świetlnymi oraz Human Body - z drobiazgowym przekrojem układu oddechowego, trawiennego, mózgu czy serca. W strefie historycznej zobaczymy fragmenty ważnych wydarzeń z dziejów Polski, Europy i świata, jak zburzenie Muru Berlińskiego, czy Stan Wojenny oraz wybitne historyczne postaci Mikołaja Kopernika i Fryderyka Chopina, również w skali 1:1.

W strefie architektury na odwiedzających czekać będą m.in. Pałac Kultury i Nauki, stadiony piłkarskie we Wrocławiu i Gdańsku oraz gmach opery w Budapeszcie. Będą też technikalia - z jeżdżącymi kolejkami i nowoczesnymi samochodami.

- Główną ideą wystawy jest sprawne łączenie zabawy i nauki. Dlatego zdecydowaną większość stanowią eksponaty edukacyjne, nastawione na interakcje z odwiedzającymi – mówi Rafał Szymański, twórca i organizator wystawy budowli z klocków Lego.

Wystawie towarzyszyć będzie też Fun Park, gdzie klockami można będzie się bawić, budować pojazdy, liczyć i rysować. Organizatorzy przygotowali również kino edukacyjne, którego głównymi bohaterami są roboty, powstałe z klocków systemowych i technicznych, zaopatrzone w specjalne sensory i mikrokomputery

Wystawa zostanie otwarta 28 kwietnia i będzie dostępna aż do końca lipca.

Galeria Malta to jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych w zachodniej Polsce. Obiektem zarządza firma Neinver, prowadząca w Polsce również sieć centrów outlet Factory oraz parki handlowe Futura.

W portfolio Galerii Malta znajdują się salony niemal wszystkich branż - z segmentu mid-mass market i premium. Ofertę dopełniają punkty usługowe, strefa restauracyjna z atrakcyjnym widokiem na Jezioro Maltańskie oraz market spożywczy Piotr i Paweł. Galeria Malta to także oferta sportowo-rozrywkowa: Saturn Fitness, Poznańska Szkoła Akrobatyki, klub Malta Squash, Escape Room oraz dziesięciosalowe Multikino z jedynymi w Poznaniu salami VIP.

Katarzyna Pierzchała 2561 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }