Rząd zapowiada kolejne zastrzyki gotówki

Podczas konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy mocno wybrzmiały zapowiedzi kolejnych programów społecznych, w tym m. in. wsparcie dla seniorów i rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Będzie też podatek od galerii handlowych.

14 kwietnia w Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Polska jest jedna". Wzięli w niej udział lider PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin.

Podczas konwencji padło wiele obietnic, także takich których pozytywne następstwa odczuwa branża handlowa.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział przeznaczenie 23 mld zł na poprawię warunków życia seniorów, osób słabszych i niepełnosprawnych. Ponadto każde dziecko do ukończenia 18. roku życia miałoby otrzymywać 300 zł wyprawki przed każdym rokiem szkolnym.

Wicepremier Beata Szydło poinformowała natomiast, że rząd planuje wprowadzić pakiet udogodnień dla rodzin, w tym m. in. zabezpieczenie emerytalne dla matek, które wychowały co najmniej czworo dzieci, premie za "szybkie urodzenie drugiego dziecka”, darmowe leki dla kobiet w ciąży, bezpłatne urlopy wychowawcze oraz gwarancje miejsc w żłobku i w przedszkolach.

A dla firm...

Rząd planuje ponadto obniżyć podatek CIT dla małych i średnich przedsiębiorstw z obecnych 15 proc. do 9 proc.

Morawicki przypomniał, że to kierowany przez niego rząd od 1 stycznia 2017 r.  wprowadził i tak już preferencyjną stawkę podatku CIT w wysokości 15 proc. dla małych przedsiębiorstw oraz tych przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają działalność

Premier Morawiecki zapowiedział także, że w życie wejdzie podatek od biurowców, galerii handlowych i nieruchomości komercyjnych

- Kilka dni temu Komisja Europejska zgodziła się z naszymi argumentami i będzie opodatkowanie wielkich galerii handlowych i wielkich biurowców - potwierdzi premier.

Źródło: Infostrefa za PAP Biznes, Zdjęcie: Sutterstock

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }