Avon z fabryką w Garwolinie

Avon przypomina, że jedno z największych centrów dystrybucyjnych Avon w Europie znajduje się w Garwolinie, gdzie rocznie wytwarzanych jest niemal pół miliarda kosmetyków.

Produkcja globalnej firmy kosmetycznej Avon została ulokowana 60 km od Warszawy, w Garwolinie. To właśnie tutaj znajduje się jej drugi co do wielkości zakład produkcyjny na świecie – Avon Operations Polska. W Garwolinie zlokalizowano również jedno z największych centrów dystrybucyjnych – Avon Distribution Polska. To tu na podstawie zamówień konsultantek, wyprodukowane przez Avon Operations produkty są pakowane, by trafić prosto do ich rąk, a następnie do klientek.

Możliwości dystrybucyjne linii kompletacji zamówień w Garwolinie są ogromne. W samym 2017 r. spakowano tu aż 190 mln kosmetyków oraz rozesłano 5,3 mln kartonów do konsultantek oraz klientów w Polsce, Czechach i Niemczech. 

W każdej sekundzie w Avon Distribution Polska pakowanych jest 6 produktów. Łącznie to 360 spakowanych kosmetyków na minutę i aż 21 600 na godzinę. Przez całą dobę, każdy z nich trafia do pakowania na linii , której szybkość to ponad 1000 paczek na godzinę. Wszystko po to, żeby zamówione produkty dotarły do naszych Konsultantek na czas – podsumowuje Jan de Groot, Senior Branch Manager w Avon Distribution Polska.

Dystrybucja tak dużej liczby kosmetyków wymaga precyzyjnej i bezbłędnej logistyki, a także najnowocześniejszych technologii. Nowoczesna linia kompletacji zamówień pozwala na pakowanie, ważenie przygotowanych zamówień oraz segreguje je pod kątem kierunku docelowej podróży.

Firma podkreśla, że najważniejszą misją Avon Distribution Polska jest obsługa 280 tys. konsultantek Avon na terenie Polski, Czech i Niemiec. Zamówienia mogą być składane codziennie z dostawą do domu lub do prawie 10 tys. punktów odbioru w całej Polsce. Każde zamówienie jest kompletowane indywidualnie i realizowane nawet w ciągu 24h. 

Firma Avon Cosmetics Polska powstała w 1992 r., początkowo stawiają głównie na sprzedaż bezpośrednią, czyli poprzez konsultantki. Obecnie produkty firmy sprzedawane są również poprzez sklep internetowy. 

 

 

Ilona Mrozowska 2966 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }