Atut rośnie w siłę

Planowane inwestycje na terenie Krakowa to Atut Ruczaj - aktualnie w budowie I etap, II planowany na I połowę 2020 r., Atut Złocień oraz Atut Bielany, a także obiekt w Suchej Beskidzkiej.

– Poziom nasycenia nowoczesną powierzchnią centrów handlowych w Polsce wciąż rośnie. Rynek ten jest jednak nadal mało zróżnicowany pod względem występujących formatów i zdominowany przez tradycyjne centra handlowe - komentuje Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group, inwestora i dewelopera centrów handlowych Atut.

Jego zdaniem ciekawą alternatywą są inwestycje typu mixed-use, wielofunkcyjne projekty z kompleksową ofertą wynikającą z charakteru lokalizacji.

Największy z planowanych przez KG Group projektów, to Atut Kraków, przy ul. Nowohuckiej – obiekt typu mixed-use o powierzchni prawie 60 tys. mkw., w skład którego wejdzie retail park, wielkopowierzchniowy sklep z wyposażeniem wnętrz, hipermarket spożywczy, a także centrum restauracyjne i wyprzedażowe Cracovia Outlet.

Obiekt powstanie przy ul. Nowohuckiej, pomiędzy dwiema dzielnicami: Czyżyny i Podgórze. W nowego centrum znajdują się już: M1, Selgros, Centrum Handlowe Czyżyny, Krokus, Galeria Plaza czy otwarta niedawno Serenada. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się również Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO.

Na klientów odwiedzających centrum czekać będzie około 2200 miejsc parkingowych. Otwarcie Atut Kraków zaplanowane jest na przełom 2019 i 2020 roku.

– Wśród realizowanych przez nas inwestycji są także mniejsze centra handlowe pozycjonowane jako convenience shopping center. Obecnie skupiamy się głównie na krakowskim rynku i to tam planujemy w najbliższym czasie zrealizować kolejne obiekty w tym formacie. Projekty te powstają na terenie gęsto zaludnionych osiedli lub przy głównych szlakach komunikacyjnych miast. Format dostosowany jest do potrzeb zakupowych okolicznych mieszkańców. Centra handlowe Atut są odpowiedzią na rosnące wymagania klientów, dla których czas zakupów i lokalizacja mają coraz większe znaczenie – podsumowuje Krzysztof Gaczorek.

W II połowie 2018 roku KG Group zaprosi klientów do I etapu centrum handlowego Atut przy ul. Bunscha w Krakowie, zlokalizowanego w dzielnicy Ruczaj. W tym samym czasie otwarty zostanie również obiekt na krakowskim osiedlu Złocień. Budowa Atut Złocień przebiega w dwóch etapach. Na ten moment zakończono komercjalizację I etapu. W II połowie br. rozpoczyna się także budowa centrum handlowego Atut w dzielnicy Bielany.

Sześć obiektów pod wspólną nazwą Atut działa już w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach k/Krakowa, Pruszkowie i w Krakowie przy ul. Grażyny. Planowane inwestycje na terenie Krakowa to Atut Ruczaj – aktualnie w budowie I etap, II planowany na I połowę 2020, Atut Złocień oraz Atut Bielany, a także obiekt w Suchej Beskidzkiej. Komercjalizacją obiektów sieci Atut zajmuje się BOIG Property Consulting.

Joanna Hamdan 8532 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }