Wystawa torebek w Galerii Łódzkiej

Nieosiągalne już dziś okazy torebek z ubiegłych stuleci zostaną zaprezentowane w dniach 13 - 29 kwietnia w Galerii Łódzkiej w ramach wystawy "Od zawsze z kobietą".

Torebka towarzyszy kobietom od setek lat - w ciągu wieków nabierała szczególnego znaczenia, stając się przedmiotem sztuki i obiektem zainteresowania artystów, kolekcjonerów czy kuratorów. Stała się również pretekstem do stworzenia niepowtarzalnej wystawy doskonale zachowanych i oryginalnych torebek, bo - jak się okazuje – to nie tylko element garderoby, który upiększa codzienną stylizację.

Wystawa „Od zawsze z kobietą” autorstwa Doroty Wróblewskiej to jedyna tego typu mobilna wystawa w Europie. Pokazuje, jak na przestrzeni wieków zmieniało się podejście do torebek i jak one ewoluowały.

Na kolekcję, która będzie prezentowana w naszej Galerii składają się torebki z XIX, XX, a nawet XVII w. – sakiewki, srebrne torebki rycerskie, torebki wykonane z materiału czy też ręcznie wyszywane koralikami lub wysadzane kamieniami szlachetnymi.

- Bardzo cieszymy się, że łodzianie będą mieli możliwość zobaczenia tak unikalnych dzieł sztuki. Jestem przekonana, że wzbudzi zachwyt nie tylko wśród kobiet ale również wśród pasjonatów mody i sztuki – mówi Beata Stefańska, dyrektor Galerii Łódzkiej.

Torebki vintage Doroty Wróblewskiej były prezentowane już m.in. w Teatrze Wielkim podczas wystawy „Historia Elegancji – Torebki w Operze”, w Galerii Sztuki Współczesnej Winda, a nawet na Węgrzech. Otwarcie wystawy „Od zawsze z kobietą” Doroty Wróblewskiej odbędzie się 13 kwietnia w Galerii Łódzkiej. Torebki będzie można oglądać do 29 kwietnia w godzinach otwarcia Galerii.

Dorota Wróblewska to kolekcjonerka, producentka pokazów i widowisk artystycznych oraz autorka programów telewizyjnych. Wykładowczyni kodu ubioru i autoprezentacji. Od 2008 r. dyrektor Aatystyczna portalu Sophisti.pl; wydawca katalogu Modne Miejsca i Modne Produkty. Jest też producentem konkursów dla projektantów mody New Look Design, Fashion Design i widowisk Fashion Squere w Krakowie oraz Warsaw Fashion Street.

Katarzyna Pierzchała 2561 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }