eBay elektroniką stoi

Polscy użytkownicy eBay tylko w pierwszych trzech miesiącach 2018 r. kupili na platformie o 30 proc. więcej sprzętów elektronicznych niż przed rokiem.

Najczęściej zamawiali laptopy, telefony i akcesoria komórkowe, a jako miejsce zagranicznych zakupów online wybierali przede wszystkim Europę i Azję.

Wewnętrzne dane transakcyjne eBay potwierdzają, że średnia cena zakupu np. telefonu komórkowego z Azji bywa niższa nawet o 20 proc. w porównaniu do cen oferowanych na rynku europejskim. Co ciekawe, aż 80 proc. kupionych sprzętów to produkty nowe, a nie używane. Jak ocenia Małgorzata Gliszczyńska, dyrektor zarządzająca eBay na Polskę i Europę Centralną, to właśnie cena w połączeniu z pewnością bezpiecznej dostawy nawet z najdalszych zakątków świata ma kluczowy wpływ na decyzje zakupowe konsumentów.

– Obserwujemy, że elektronika już od kilku lat systematycznie zyskuje na popularności. Dzisiaj mamy do czynienia z bardzo świadomym konsumentem, który jest w stanie na własną rękę porównać ceny i wybrać najbardziej korzystną opcję. Aktualnie platformy sprzedażowe wychodzą naprzeciw tego typu trendom i coraz częściej oferują tanią i szybką wysyłkę właśnie po to, żeby ułatwić konsumentom dostęp nawet do najbardziej oddalonych rynków, takich jak np. Azja – zaznacza Małgorzata Gliszczyńska.

Ponad 80 proc. osób, które wzięły udział w badaniu eBay, deklaruje wybór możliwie najtańszej dostawy. Z danych wynika, że kupujący najczęściej wybierają dostawę kurierem, a zaraz potem odbiór w paczkomatach i usługi Poczty Polskiej. Szybka i tania wysyłka staje się ogólnoświatowym trendem, w który również starają się wpisać największe portale aukcyjne.

Ilona Mrozowska 2966 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }