Whisky Live Warsaw w nowej lokalizacji

Tegoroczna, 5. edycja festiwalu odbędzie się w powstającym Centrum Praskim Koneser.

Na zdjęciu: Powstające w stolicy Centrum Praskie Koneser

Po zeszłorocznym sukcesie Whisky Live Warsaw organizatorzy poszli za ciosem, zmieniając lokalizację na bardziej dogodną komunikacyjnie dla wystawców oraz gości festiwalowych. Wybór padł na Centrum Praskie Koneser, którego otwarcie planowane jest niebawem. Obiekt położony jest przy zrewitalizowanej kilka lat temu, przeżywającej drugą młodość ulicy Ząbkowskiej, gdzie odbywa się wiele ciekawych inicjatyw i projektów kulturalnych. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. To właśnie na terenie Centrum Praskiego Koneser powstaje pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki.

- Centrum Praskie Koneser to idealna lokalizacja do organizacji festiwalu whisky. Połączenie nowoczesności z klimatem dawnych lat, przywołujące na myśl produkcję wódki, która w latach PRL-u była naszym „eksportowym” alkoholem  – mówi Jarosław Buss, właściciel firmy Tudor House oraz organizator Whisky Live Warsaw.

Nowe miejsce jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania uczestników festiwalu. Organizator zapewnia ponad 2400 mkw. powierzchni centrum eventowego Laboratorium, z czego około 70 proc. będzie do dyspozycji wystawców. Na potrzeby festiwalu zostanie również wykorzystana część placu Konesera. Dodatkową zaletą obiektu jest to, że jest on świetnie skomunikowany. Centrum Praskie Koneser znajduje się 5 minut pieszo od stacji metra i WKD (Warszawskiej Kolei Dojazdowej) oraz 10 minut autem od centrum Warszawy.

Zmiana lokalizacji Whisky Live Warsaw była możliwa dzięki strategicznej współpracy między firmą Tudor House (organizatorem festiwalu), a Grupą Liebrecht & wooD, która jest współwłaścicielem obiektu. Obie strony deklarują, że współpraca ma charakter długofalowy.

Festiwal odbędzie się w dniach 12-13 października br. Organizatorzy spodziewają się w tym roku rekordowej frekwencji. Przypomnijmy, że w ostatniej edycji wydarzenia uczestniczyło ponad 70 wystawców z kilkunastu krajów, a przez korytarze Sangate Hotel Airport przewinęło się blisko 3500 osób. W porównaniu z poprzednimi latami, pojawi się szersza reprezentacja przedstawicieli innych mocnych trunków. Poza wystawcami z rynku whisky, planowana jest obecność producentów: rumów, ginów, bourbonów, armaniaków, miodów pitnych, tequili czy nawet wódek. Po raz kolejny będziemy świadkami zagranicznych i krajowych premier. Degustacja większości trunków będzie bezpłatna w cenie biletu. W planach jest również uruchomienie specjalnej Strefy Luksusu z prezentacją drogich, unikalnych marek.

Więcej informacji o Whisky Live Warsaw 2018 dostępnych jest na oficjalnej stronie festiwalu: http://www.whiskylivewarsaw.com/. Uruchomiono już sprzedaż biletów w systemie online na to wydarzenie.

 

Ilona Mrozowska 2966 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }