Leroy Merlin będzie miał największy magazyn w Polsce

Francuska sieć sklepów typu "dom i ogród" podpisała z Panattoni Europe umowę na budowę największego w Polsce pod względem powierzchni w podstawie budynku magazynowego.

Budynek docelowo będzie miał 123,6 tys. mkw. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w II kwartale br., a ich finalne zakończenie przewidziane jest na IV kwartał 2019 r.

Obiekt powstanie w Polsce Centralnej, w województwie łódzkim, w miejscowości Piątek – geograficznym środku Polski. Jest to największy obiekt dystrybucyjny w Polsce ze względu na wielkość powierzchni w podstawie budynku. Sam magazyn wyniesie 121 212 mkw., zaś część socjalno-biurowa zajmie 2420 mkw.

Decyzja o powstaniu nowego magazynu jest związana z planami rozwojowymi Leroy Merlin Polska oraz transformacją łańcucha dostaw firmy.

- Aby zapewnić prawidłowy serwis oraz najlepszą dostępność dla naszych klientów podjęliśmy decyzję o konsolidacji dystrybucji. Takie działanie da nam większą elastyczność w zarządzaniu zapasami produktów, które oferujemy w naszych sklepach. Pod jednym dachem łączymy różne kanały dystrybucji takie jak: x dock, stock czy dostawy bezpośrednie z magazynu do klientów. Nasza usługa e-commerce również zostanie przeniesiona ze Strykowa do nowej lokalizacji w Piątku - mówi Krzysztof Niciejewski, senior menedżer ds. logistyki centralnej, Leroy Merlin Polska.

Inwestycja dla jest trzecią realizacją Panattoni Europe dla Leroy Merlin. Pierwsze dwie zostały wybudowane w Strykowie, z czego jedna z nich o powierzchni 56 tys. mkw. powstała w 2008 r. i była wówczas rekordowa. Na terenie inwestycji powstanie też zadaszona wiata licząca 10 tys. mkw., pod którą przechowywane będą towary niewymagające składowania wewnątrz magazynu, a także parking dla 25 samochodów ciężarowych i 150 osobowych. Sam obiekt będzie dysponować 160 dokami oraz 6 bramami z wjazdem z poziomu „0”. Będzie spełniał również założenia budownictwa zielonego - poddany zostanie procesowi certyfikacji środowiskowej metodą BREEAM na poziomie Good z czym związane jest chociażby zastosowanie innowacyjnego systemu oświetlenia LED czy zwiększenie dostępu do światła dziennego wewnątrz budynku.

BTS Leroy Merlin będzie położony w strategicznej lokalizacji, w województwie łódzkim, w miejscowości Piątek, zaledwie 2,5 km od węzła A1 „Piątek” – Stryków i 30 km od skrzyżowania autostrad A1 i A2.

 Zdjęcie: Panattoni Europe

Magdalena Weiss 1859 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }