Bonduelle ma nowego prezesa

Producent warzyw konserwowych i mrożonych, francuska firma Bonduelle zreorganizowała swoją strukturę. Zmiany planowane są od 1 lipca 2018 r.

Ogłoszono je międzynarodowym kongresie, który zgromadził 1300 menedżerów grupy. Nowym prezesem Grupy Bonduelle zostanie Guillaume Debrosse, dotychczasowy szef Bonduelle na Europę i Azja.

Obecny prezes Christophe Bonduelle pozostanie niewykonawczym prezesem spółki. - Ta organizacyjna zmiana odzwierciedla nowa skalę działania firmy, jej międzynarodową ekspansję i ambicje VegeGo! by stać się punktem odniesienia w dziedzinie zdrowego stylu życia poprzez żywność opartą na warzywach - informuje Bonduelle z komunikacie.

W lutym firma ogłosiła, że ​​podpisała umowę o wartości 43 milionów euro na przejęcie przetworzonego ramienia owoców i warzyw Conagra Brands w Kanadzie.

47-letni Debrosse ukończył uniwersytet Paris Dauphine i rozpoczął karierę w L'Oréal, a potemprzeniósł się do branży telekomunikacyjnej, kierując działem finansowym O2 w Telefonice w Singapurze.

Zajmował także wiele stanowisk w samej Bonduelle, zaczynając od finansów, a następnie stając się częścią kierownictwa wykonawczego.

Bezpośrednio będą mu podlegać Philippe Carreau (Bonduelle Europe Long Life i Bonduelle Fresh Europe), Grégory Sanson (dział finansowo-rozwojowy) i Daniel Vielfaure (Bonduelle Fresh Americas i Bonduelle Americas Long Life). Bonduelle EurAsia Markets pozostaną pod bezpośrednim zarządem nowego prezesa.

W ostatnim roku obrotowym Bonduelle osiągnęła obrót przekraczający 2 miliardy euro, wyższy o 2,7 proc. od uzyskanego rok wcześniej.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.