Selgros przekazał Caritasowi produkty za pół miliona

Pół miliona zł to wartość darowizny przekazanej na rzecz Caritas przez Selgros Cash&Carry. Do potrzebujących trafią pełnowartościowe artykuły w postaci odzieży i obuwia damskiego, męskiego oraz dziecięcego.

Na zdjęciu od lewej: Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Selgros Cash&Carry i Transgourmet oraz Alexander Orlowski, prezes spółki Transgourmet Polska podczas X Gali Banku Miłosierdzia

- Wspólnie z Caritas wspieramy potrzebujących już od ponad 10 lat. W naszych codziennych działaniach poszukujemy okazji do tego, aby dzielić się z tymi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, tym co może im choć trochę ulżyć w codzienności - mówi Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Selgros Cash&Carry i Transgourmet. - Mając na uwadze, że okres po zimie, gdy zmienia się pogoda, a co za tym idzie również garderoba, dla wielu jest bardzo wymagający finansowo, postanowiliśmy przekazać dalej odzież, która znajduje się w naszym asortymencie – wyjaśnia inicjatywę.

Na rzecz Caritas przekazane zostało 37 palet odzieży i obuwia, łącznie 17 336 sztuk o wartości 515 857,03 zł. Darowizna trafi do potrzebujących w całej Polsce jeszcze w tym miesiącu.

Wieloletnia współpraca Selgros Cash&Carry z Caritas obejmuje coroczną organizację Wigilii Caritas dla potrzebujących i samotnych w całej Polsce. Od pięciu lat firma uczestniczy w akcji „Tornister pełen uśmiechów”, w której co roku przekazuje plecaki szkolne dzieciom z potrzebujących rodzin. Angażuje się również w okazjonalne działania niosące pomoc tym, którzy tego potrzebują.

- Selgros Cash&Carry to firma, która wielokrotnie pokazała już swoją wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Nieocenione zaangażowanie w niesienie pomocy doceniliśmy statuetką Signum Caritatis w 2013 roku. Teraz, jako dowód naszej wdzięczności, postanowiliśmy przyznać tę nagrodę ponownie – mówi ksiądz Marcin Janecki, dyrektor Caritas Poznań.

Odznaczenia Signum Caritatis – Znaku Miłości przyznawane są od 2010 r. w trzech kategoriach: Darczyńca, Współpraca oraz Świadectwo. Jest to forma uhonorowania i podziękowania, a także sposobność do wyrażenia szacunku i wdzięczności dla osób i firm urzeczywistniających idee Caritas.

Nagrodę w imieniu Selgros Cash&Carry odebrał Alexander Orlowski, prezes spółki Transgourmet Polska. Wręczenie wyróżnień odbyło się podczas X Gali Banku Miłosierdzia 7 kwietnia w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Selgros Cash&Carry to ogólnopolska sieć samoobsługowych hal handlowych oferująca pełne zaopatrzenie pod jednym dachem dla osób prowadzących działalność gospodarczą, klientów z branży HoReCa oraz indywidualnych. Firma prowadzi 18 hal handlowych w całej Polsce, zlokalizowanych w: Białymstoku, Bytomiu, Gdańsku, Gliwicach, Lublinie, Łodzi (2 hale), Katowicach, Krakowie, Poznaniu (gdzie mieści się także Centralne Biuro Firmy), Radomiu, Szczecinie, Warszawie (4 hale) i we Wrocławiu (także 2 hale) oraz centrum logistyczno-magazynowe Transgourmet zlokalizowane w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą.

Selgros Cash&Carry z centralnym biurem w Poznaniu i Transgourmet należą do Transgourmet Polska. Spółka jest częścią międzynarodowego holdingu zajmującego się hurtową sprzedażą produktów żywnościowych. Udziałowcem Transgourmet Holding SE jest COOP - druga co do wielkości w Europie szwajcarska grupa handlu artykułami spożywczymi.

Katarzyna Pierzchała 5193 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.