Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

BZK Alco na medal

Trzy wódki z portfolio firmy zostały nagrodzone w międzynarodowym konkursie Monde Selection.

Kazimierz Wielki i Björn uhonorowane zostały Złotymi Medalami. Natomiast Senator Komorowski Organic Vodka otrzymał Wielki Złoty Medal. Wszystkie nagrodzone produkty są nowościami rynkowymi.

Nagrodzone wódki z portfolio BZK Alco, w 100 proc. polskie produkty. Wytwarzane są z wysokogatunkowego ziarna i krystalicznie czystej wody z ujęć własnych producenta. 

Monde Selection to najstarsza na świecie – działająca od 1961 r. – instytucja zajmująca się badaniem jakości artykułów spożywczych. Wszystkie zgłoszone produkty biorące udział w konkursie poddawane są szczegółowym badaniom laboratoryjnym, a także degustowane przez ekspertów na zasadzie tzw. ślepych testów organoleptycznych.

Wielki Złoty Medal (Grand Gold Medal) otrzymują produkty, które osiągnęły minimum 90 proc. punktów, Medal Złoty (Gold Medal), te które otrzymały minimum 80 proc. maksymalnej liczby przyznanych punktów, Medal Srebrny (Silver Medal) – 70 proc. punktów oraz Medal Brązowy (Bronze Medal) – 60 procent. Nagrody przyznawane są tylko raz w roku w dziewięciu kategoriach: wyroby spirytusowe i likiery, piwa, wody i napoje bezalkoholowe, produkty spożywcze, czekolady i wyroby cukiernicze, produkty zbożowe, wino, produkty dietetyczne i ochrony zdrowia, kosmetyki i produkty tytoniowe. Medale wręczane są podczas uroczystej gali. Tegoroczna ceremonia odbędzie się w hiszpańskiej Walencji, 24 maja.

Badania produktów przeprowadzają laboratoria i firmy badawcze BRUCEFO (Research Center for the Food Industries), INSTITUT MEURICE (Institute for the Fermenting and Brewery Industries Research & Development) oraz EUROFOOD (Specialized Consultants for the Consultants Food Industries and Food Safety).

BZK Alco to powstała w 2016 r. spółka wchodząca w skład grupy BZK, działającej w 100 proc. w oparciu o polski kapitał. Zajmuje się destylowaniem, rektyfikowaniem i mieszaniem alkoholi. BZK Alco wchodzi w skład jednej z największych w Polsce grup specjalizujących się w przetwórstwie produktów rolnych, do której należą m.in. Bakoma, Polskie Młyny, Komagra, Bioagra.

Joanna Hamdan 14027 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.