Henkell i Freixenet łączą siły

Powstaje jeden z największych producentów win musujących na świecie.

Henkell & Co., spółka z Grupy Oetker produkująca wina musujące, wina oraz wyroby spirytusowe, podpisała umowę nabycia 50,67 proc. udziałów spółki Freixenet, a ponadto zawarła porozumienie o współpracy międzynarodowej z dotychczasowymi akcjonariuszami - José Ferrerem Salą i José Luisem Bonetem Ferrerem.

Po połączeniu firmy staną się wiodącym producentem win musujących na świecie. Freixenet jest czołowym producentem win musujących cava, zaś należąca do Henkell & Co. marka Mionetto Prosecco jest wiodącą światową marką win typu prosecco, a Henkell Trocken - liderem niemieckiego eksportu w kategorii win musujących.

Strategiczne partnerstwo ma na celu otwarcie nowych rynków i kanałów dystrybucji dla obydwu firm, pozwalając im w ten sposób na dalsze rozszerzenie i umocnienie pozycji na rynkach międzynarodowych i osiągnięcie trwałego wzrostu.

- W ciągu trzech pokoleń, uczyniliśmy Freixenet światowym liderem w produkcji win cava. W firmie Henkell znajdujemy silnego partnera posiadającego długoterminową strategię, która znacznie wzmocni Freixenet i pomoże nam zachować naszą tożsamość i tradycję – z jeszcze większą obecnością na rynkach międzynarodowych w przyszłości - powiedział José Luis Bonet Ferrer, prezydent firmy Freixenet.

- Henkell i Freixenet łączy silna wizja przedsiębiorczości. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż jako partnerzy możemy wykorzystać możliwości, które stwarza nam globalnie rosnący rynek win musujących. Razem, możemy zaoferować naszym klientom nie tylko doświadczenie na skalę światową, lecz także unikalną gamę wiodących marek produktów najwyższej jakości - powiedział dr Andreas Brokemper, prezes Grupy Henkell.

Obie firmy mają podać szczegóły współpracy w późniejszym terminie. Transakcja musi jeszcze uzyskać zgodę urzędu antymonopolowego.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.