Załoga Tesco nie chce zaczynać pracy o północy

Chodzi o nocną zmianę rozpoczynającą się o godz. 00.15 z wolnej niedzieli na poniedziałek.

NSZZ Solidarność Tesco prowadzi akcję zbierania podpisów pod stanowiskiem pracowników dotyczącym zmian rozpoczynających się o godzinie 0:15 z wolnej niedzieli na poniedziałek. Związkowcy zachęcają pracowników do wzięcia udziału w 'tym ważnym dla nich przedsięwzięciu".

Formularz znajduje się na stronie internetowej Solidarność Tesco pod hasłem – pobieralnia. Wypełnione druki, po zeskanowaniu, należy przesłać drogą mailową do przewodniczącej Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" Elżbiety Jakubowskiej.

Przypomnijmy. W związku z wejściem w życie ograniczeń handlu w niedziele zarząd Tesco poinformował pracowników, że w celu zapewnienia dostępności towaru dla klientów sklepów Tesco, zorganizowania na czas dostawy na dział świeżej żywności czy przygotowania zamówień dla klientów sprzedaży internetowej w niektórych sklepach, ze względu na potrzebę ciągłości operacji, zamiast dotychczasowej zmiany nocnej, pojawi się zmiana w poniedziałki od godziny 0:15. Jednocześnie skróceniu ulegnie także zmiana sobotnia – załoga kończy pracę do godz. 23.45 w soboty przez zamkniętymi niedzielami.

Takie rozwiązanie od początku nie satysfakcjonowało pracowników Tesco. - I co mi z takiej wolnej niedzieli? - denerwowali się pracownicy na forach internetowych. Pojawiają się też wątpliwości na natury praktycznej, choćby jak bez samochodu pracownik ma dotrzeć do pracy w środku nocy, w dodatku w niedzielę. Bo jeśli ma zacząć zmianę piętnaście minut po północy, logicznym jest, że musi do niej wyjść z domu po 23.00.

Zdjęcie: Shuterrstock

Ilona Mrozowska 2966 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }