W Jaworznie powstanie park handlowy

Wybuduje go P.A. Nova. Obecnie trwają prace projektowe oraz komercjalizacja obiektu.

Nowy obiekt powstanie w sąsiedztwie centrum handlowego Galeria Galena, którego firma jest właścicielem.

Powierzchnia najmu nowego parku handlowego wyniesie prawie 3500 mkw. najmu. Swoje sklepy otworzy w nim 3 najemców. Największym będzie Decathlon, który zajmie lokal o powierzchni 1770 mkw. Będzie to już 11 sklep tej marki na Śląsku.

W sprawie wynajmu pozostałych lokali trwają rozmowy.

W ramach inwestycji zostanie przebudowany teren pomiędzy Galerią Galena a parkiem, aby klienci galerii komfortowo mogli skorzystać także z oferty nowych sklepów. Przed parkiem handlowym powstanie także parking.

Budowa parku handlowego w Jaworznie rozpocznie się w drugim kwartale 2018 r., a otwarcie planowane jest na pierwszy kwartał 2019 r.

Generalnym wykonawcą parku handlowego w Jaworznie jest P.A. Nova. Firma od 30 lat zajmuje się projektowaniem oraz budową obiektów komercyjnych i przemysłowych. Jako generalny wykonawca zajmuje się kompleksowym wykonawstwem obiektów dla sieci handlowych. W roku 2017 m. in. wybudowała centrum handlowe IKEA w Lublinie, przebudowała market budowlany marki Globus w Czechach, a także była generalnym wykonawcą centrum komunikacyjno-handlowego w Białymstoku. Wśród obecnie realizowanych inwestycji z branży handlowej firma wymienia hipermarket Lidl.

Grupa Kapitałowa P.A. Nova jest właścicielem 10 obiektów handlowych (4 galerii handlowych: w Jaworznie, Kędzierzynie-Koźlu, Przemyślu i Kluczborku, pawilonu handlowo-usługowego w Raciborzu oraz 5 parków handlowych: w Myszkowie, Sosnowcu, Krośnie, Kamiennej Górze i Chorzowie). Zarządzaniem obiektami zajmuje się specjalnie powołana w tym celu spółka P.A. Nova Management.

Poza branżą handlową, P.A. Nova realizuje inwestycje w sektorze budownictwa przemysłowego.

W zeszłym roku firma rozpoczęła działalność w sektorze mieszkaniowym. W Niemczech w miejscowości Bad Staffelstein powstaje pierwsze osiedle domów mieszkalnych firmy.

Joanna Hamdan 8532 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }