Przygasną światła w Arkadii i Galerii Mokotów

W najbliższą sobotę, 24 marca o godzinie 20.30 warszawskie centra handlowe należące do Unibail-Rodamco przyłączą się do ogólnoświatowej kampanii WWF "Godzina dla Ziemi" i na godzinę przygaszą światła. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Ratujmy serce Karpat".

Akcja Godzina dla Ziemi WWF polega na symbolicznym zgaszeniu światła na jedną godzinę, w trosce o naszą planetę, i promowaniu idei ochrony środowiska naturalnego. Dodatkowo, od kilku lat w Polsce Godzina dla Ziemi WWF służy rozwiązywaniu konkretnych problemów ekologicznych.

W tym roku odbędzie się ona pod hasłem „Ratujmy serce Karpat” i dotyczyć będzie ochrony Puszczy Karpackiej. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie nasze duże drapieżniki – niedźwiedź, wilk i ryś – oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka. Organizatorzy w swoim przesłaniu kładą nacisk na to, aby najcenniejsze fragmenty Puszczy Karpackiej, jako nasze dziedzictwo narodowe, zachować dla przyszłych pokoleń. Domagają się przyspieszenia prac nad utworzeniem Turnickiego Parku Narodowego, a podczas marcowej kampanii chcą uzyskać poparcie tysięcy ludzi w Polsce dla tej idei.

Grupa Unibail-Rodamco SE powstała w 1968 r. i jest największą w Europie notowaną na giełdach firmą zarządzającą nieruchomościami komercyjnymi. Jest obecna w 11 krajach Europy, a wartość jej portfela nieruchomości szacuje się na 43,1 mld euro (stan na 31 grudnia 2017 r.). Unibail-Rodamco zarządza, buduje oraz inwestuje w nieruchomości. Unibail-Rodamco jest właścicielem i operatorem 67 centrów handlowych. W Warszawie są to Arkadia, Galeria Mokotów i Galeria Wileńska i to właśnie w tych centrach przygasną w sobotę światła.

Katarzyna Pierzchała 2546 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }