Sukces programu "Polska Bezgotówkowa"

W ciągu pierwszych pięciu tygodni do programu "Polska Bezgotówkowa" przystąpiło 6000 przedsiębiorców, reprezentujących przede wszystkim sektor handlowo-usługowy, podała Fundacja "Polska Bezgotówkowa".

Liczba podpisanych umów w tak krótkim czasie pokazuje, że zainteresowanie ze strony przedsiębiorców jest bardzo duże.

- Tym bardziej, że dla agentów rozliczeniowych był to przede wszystkim okres wdrażania platformy obsługującej program. Do końca 2018 r. planujemy zainstalowanie 100 tysięcy terminali – mówi dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Podkreśla, że udział w programie oznacza szereg długofalowych korzyści dla mikro i małych przedsiębiorstw. - Przede wszystkim transakcje bezgotówkowe to szansa na zwiększenie liczby klientów, ich satysfakcji z zakupów oraz lojalności. Klienci chętniej korzystają ze sklepów i punktów usługowych, w których można płacić bezgotówkowo, ponieważ te formy uważają za szybkie, wygodne i nowoczesne – wymienia.

Dodaje przy tym, że płatności bezgotówkowe to dla przedsiębiorcy oszczędność czasu – nie musi poświęcać go na liczenie gotówki i wydawanie reszty. W tym samym czasie może więc obsłużyć większą liczbę klientów. Dzięki terminalom nie musi też inwestować w zabezpieczenia chroniące gotówkę, w tym podczas przewożenia utargów do banku, ponieważ pieniądze trafiają bezpośrednio na konto. W efekcie przedsiębiorca może skupić się na tym, co najważniejsze, czyli generowaniu przychodów dla swojej firmy.

Do programu „Polska Bezgotówkowa” mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych. Do udziału w programie uprawnieni są chętni przedsiębiorcy, którzy mają maksymalnie 5 placówek detalicznych.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się przyłączyć do „Polski Bezgotówkowej”, otrzyma wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy. Detalista może otrzymać maksymalnie trzy terminale, w tym jeden terminal mPOS. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.

Wiadomo też już, że do programu „Polska Bezgotówkowa” przystąpiło 14 agentów rozliczeniowych, z którymi przedsiębiorcy mogą podpisywać umowy, aby korzystać z bezpłatnych terminali w ramach programu. Zawarcie umowy możliwe jest zarówno w oddziałach wybranych banków, przez Internet jak i poprzez rozbudowaną sieć sprzedawców mobilnych oraz partnerów agentów rozliczeniowych.

- Bardzo cieszy nas dynamicznie zwiększająca się liczba agentów rozliczeniowych biorących udział w programie. Przystąpili do niego zarówno wszyscy najwięksi agenci rozliczeniowi, jak i większość mniejszych. Dzięki temu nasza oferta dostępna jest na terenie całej Polski – komentuje Mieczysław Groszek.

Do programu Polska Bezgotówkowa przystąpili już tacy agenci rozliczeniowi (w kolejności alfabetycznej): Alior Bank, Bank BPS, Bank Pekao, Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności, eCard, Elavon Financial Services, eService, FirstData Polska, ING Bank Śląski, mBank, PayTel, PKO Bank Polski, Planet Pay, SIX Payment Services (Europe).

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }