Przybywa stacji ładowania samochodów elektrycznych

Właśnie jedna z nich została otwarta przy Parku Handlowym Auchan Bielany.

Punkt ładowania sieci GreenWay znajduje się na parkingu i jest dostępny całą dobę. To piąte tego typu rozwiązanie zainstalowane w obiektach zarządzanych przez Immochan i 33 stacja w sieci GreenWay.

Terminal umożliwia ładowanie pojazdów elektrycznych, zgodnych ze standardami CCS, CHAdeMO (ładowanie prądem stałym) oraz AC Type 2 (ładowanie prądem zmiennym). Z urządzenia mogą korzystać dwa pojazdy jednocześnie – jeden ładowany prądem stałym, drugi prądem zmiennym.

Naładowanie baterii samochodu o pojemności od 20 do 40 kWh do optymalnych 80 proc., pozwalających na przejechanie około 100-180 km, zajmuje średnio od 10 do 20 minut. W trakcie ładowania kierowcy mogą zrobić zakupy, a także skorzystać z kawiarni i restauracji mieszczących się w Parku Handlowym Auchan Bielany.

Ładowarka na terenie Parku Handlowego Auchan Bielany należy do sieci GreenWay. Stacje tej sieci mieszczą się w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych i umożliwią swobodne podróżowanie samochodem elektrycznym po całym kraju. Do końca 2020 roku na terenie Polski w ramach sieci ma działać prawie 200 punków ładowania. Obecnie sieć GreenWay posiada 33 stacje. Korzystanie z nich jest możliwe jedynie przy użyciu specjalnej karty dostępowej, którą wydaje operator po zarejestrowaniu się na stronie internetowej www.greenwaypolska.pl. Do 7 maja 2018 roku ładowanie samochodów urządzeniami w ramach sieci jest bezpłatne.

Joanna Hamdan 7738 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }