Piwa w Winnicy Lidla

Chociaż projekt Winnica Lidla.pl dzięki nazwie kojarzy się z winem, sieć rozszerzyła ofertę platformy o whisky, a teraz o tzw. piwa Trapistów. Nowości już zagościły na stronie.

Winnica Lidla.pl, platforma do rezerwowania wina, właśnie rozpoczęła swój 5 miesiąc funkcjonowania. W tym czasie Lidl zaprezentował szeroką ofertę win z całego świata, wyselekcjonowanych przez ekspertów z branży: Michała Jancika – Mistrza Polski Sommelierów oraz Richarda Bampfielda – posiadającego prestiżowy tytuł Master of Wine.

W grudniu do propozycji Winnicy dołączyła także kategoria szlachetnych whisky z gatunku: blended oraz single malt, pochodzących ze Szkocji, Irlandii, USA i Japonii, w tym takie perełki jak szkocka whisky single malt Aberlour 12YO. Lidl właśnie poszedł o krok dalej, proponując klientom rzadkie piwa Trapistów.

Są one warzone tuż obok Klasztoru Trapistów pod nadzorem i z odpowiedzialnością wspólnoty zakonnej, która bierze udział w całym procesie wytwarzania i sprzedaży piwa. Cześć dochodów generowanych przez tę działalność służy finansowaniu usług społecznych i zaspokajaniu potrzeb ubogiej społeczności.

Wśród piwnej oferty Trapistów od Winnicy Lidla znajduje się między innymi Westmalle Tripel (9,99 zł/ 330 ml/1 szt.). Jest to belgijskie piwo górnej fermentacji, z browaru Brouwarij der Trappisten von Westmalle. Piwo o jasnej barwie, w którego aromacie dominują nuty owocowe, a także przyprawowe i chmielowe. W smaku wytrawne, z wyraźnymi posmakami ziołowymi czy ziemistymi, przełamane umiarkowaną goryczką.

Inną propozycję stanowi La Trappe Quadrupel Oak Aged (9,99 zł/ 330 ml/ 1 szt.) – holenderskie piwo trapistów, górnej fermentacji, dodatkowo refermentowane w butelce z browaru Brouwerij de Koningshoeven. Barwa ciemno-bursztynowa, aromat to nuty słodowe i drożdżowe, dopełnione akcentami wanilii, orzechów, goździków, rodzynek czy bananów. W smaku pełne i rozgrzewające, słodowe, karmelowe z odrobiną suszonych owoców.

WinnicaLidla.pl rozwija również asortyment alkoholi mocnych. Poszerzenie oferty whisky oraz uwzględnienie w asortymencie innych kategorii szlachetnych trunków (takich jak brandy, koniak, gin, rum, wódka) to kolejny krok w rozwoju platformy. Wśród propozycji jest między innymi Hibiki Japanese Harmony (339,99 zł/ 0,7I/ 1 szt.), które wprowadza konsumenta w kategorię japońskich whisky. To hołd dla oryginalnej Hibiki z 1989 r., która była pierwszą whisky wprowadzoną bez oznaczenia wieku. Ta nowa whisky została stworzona jako idealny przykład whisky mieszanej. Ponad 10 destylatów whisky słodowej i 3 rodzaje około 20-letnich whisky zbożowych zostaje połączonych ze sobą, aby stworzyć wspólnie harmonie smaków i aromatów.

Winnica Lidla poleca również Martell V.S.O.P. (159,99 zł/ 0,7I/ 1 szt.). To mieszanka dojrzałych eaux-de-vie, pochodzących z czterech obszarów upraw regionu Cognac i leżakujących w dębowych beczkach przez wiele lat. V.S.O.P. oznacza w terminologii brytyjskiej „Very Superior Old Pale”. Koniak ten charakteryzuje się pięknym, głębokim, bursztynowym kolorem i aromatem dębu, miodu oraz wanilii. Minimalny okres starzenia Martella V.S.O.P to 4 lata. Winnica powtarza także megapromocje: rezerwując produkty z kategorii alkoholi mocnych za minimum 300 zł, klienci otrzymają rabat 50 zł.

Winnica Lidla przygotowała również nową propozycję win francuskich. Nowości już są dostępne na platformie, a wśród nich m.in. Bernard Gantois Grand Cru Brut, Champagne AOC, NV (99,99 zł/ 1 szt.). Jest to szampan z samego serca regionu. Wyprodukowany został w niewielkiej, rodzinnej winiarni Mallol-Gantois z winogron odmiany Chardonnay rosnących na parceli o statusie jakości Grand Cru. Trunek ten odznacza się wyraźną kwasowością i unikalnym bukietem. Inną propozycję stanowi Les Gravières de Tayac, Margaux AOC, 2015 (74,99 zł/ 1 szt.). Wino wytwarzane jest przez uznanego producenta Château Tayac.

Katarzyna Pierzchała 2373 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }