Nowa strategia Indykpolu

Spółka wraca do korzeni - zamierza się skoncentrować na produkcji indyczej.

Olsztyński Indykpol poinformował, że 12 marca rada nadzorcza spółki pozytywnie zaopiniowała przedłożony przez zarząd budżet na 2018 r. Zakłada on , że spółka skupi się na produkcji przetworów i mięsa z indyka.

Producent chce ograniczyć asortyment do produktów, które zapewniają uzyskanie odpowiedniej marży.

 - Z uwagi na nieosiągniecie konsensusu co do warunków dalszej współpracy Indykpol wypowiedział spółce zależnej – Lubuskim Zakładom Drobiarskim Eldrob umowę współpracy produkcyjnej - poinformował także w komunikacie, dodając, że Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob przy obecnie realizowanej skali produkcji nie wykorzystują posiadanych mocy przetwórczych zakładu w Świebodzinie.

- Dalsze ograniczenie produkcji wynikające z utraty zleceń z Indykpolu spowoduje dalszy wzrost już dziś zbyt wysokich i niekonkurencyjnych kosztów jednostkowych - tłumaczy spółka.

Dlatego Indykpol zdecydował się na zamknięcie tego zakładu, zanim dojdzie do niewypłacalności Eldrobu. Jego rada nadzorcza oraz zarząd przystały na takie rozwiązanie.

Na początku marca Indykpol sprzedał też dwa zakłady prowadzące produkcję kurczęcą: zakład uboju kurczaka w Lublinie oraz wylęgarnię piskląt kurczęcych w Turce na rzecz SuperDrobu. pisaliśmy o tym w Handlu Extra tutaj: https://handelextra.pl/artykuly/208921,indykpol-sprzedal-superdrobowi-zaklady

Zdjęcie: Shutterstock 

Magdalena Weiss 1701 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }