Dzień Wody w CH Pogoria

Światowy Dzień Wody to okazja, by przypomnieć jak istotna w życiu człowieka jest woda i podkreślić, iż trzeba rozsądnie gospodarować jej zasobami. Dąbrowskie Wodociągi zapraszają mieszkańców na imprezę z okazji Światowego Dnia Wody, która odbędzie się w sobotę 17 marca w Centrum Handlowym Pogoria.

Od lat sposobem Dąbrowskich Wodociągów na edukację ekologiczną jest zabawa połączona z dawką wiedzy. Dlatego wśród tegorocznych atrakcji znalazły się m.in. koncerty, warsztaty plastyczne, wspólne projektowanie niepowtarzalnych parasolek i latawców czy wystawa rybek z recyklingu.

W tym roku święto odbywać się będzie pod hasłem „Przyroda dla wody”.

Tegoroczny temat „Przyroda dla wody” dotyczy możliwości wykorzystania rozwiązań dostępnych w przyrodzie w celu sprostania wyzwaniom związanym z wodą w XXI w.

Jedną z największych atrakcji jest impreza dla wszystkich mieszkańców, która odbędzie się 17 marca w CH Pogoria.

To właśnie wtedy część centrum handlowego zamieni się w wielkie akwarium. Wszystko za sprawą pływających pod sufitem rybek, wykonanych przez podopiecznych z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej, którzy na warsztat wzięli materiały z recyklingu: papier i tkaniny. Z nich powstało kilkadziesiąt kolorowych wodnych stworzeń.

Odbędą się też warsztaty plastyczne prowadzone przez artystów i instruktorów, podczas których każdy będzie mógł stworzyć własne malarskie dzieło. Jednak nośnikiem obrazów nie będzie papier ani płótno, a 1 000 latawców i parasolek.

O wiosenną, radosną atmosferę zadbają wokaliści z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej, którzy zaprezentują również utwory o tematyce wodnej. Ponadto dzieci będą mogły m.in. przyozdobić buzie najróżniejszymi wodnymi „tatuażami” i rywalizować w licznych konkursach z nagrodami.

Organizatorzy także podczas tegorocznej edycji spodziewają się, że łącznie w wydarzeniach w Dąbrowie Górniczej weźmie udział, podobnie jak w zeszłym roku, kilka tysięcy osób.

Przypominają, że ponad dwa miliardy ludzi na świecie nie ma dostępu do pitnej wody w miejscu swojego zamieszkania. 263 mln osób poświęca ok. 30 minut na pieszą wędrówkę do jej źródeł, a 159 mln ludzi wciąż pije zanieczyszczoną wodę ze źródeł powierzchniowych. Statystyki wskazują, iż Polska jest na przedostatnim miejscu w Europie, jeśli chodzi o zasobność wody.

Święto Światowy Dzień Wody zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w 1992 r. i obchodzone jest corocznie 22 marca.

Katarzyna Pierzchała 2561 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }