Sklep mięsny przy ... stacji Lotos

Szczecińska firma Bohun testuje nowy koncept sklepu wędliniarskiego - od marca nowy sklep tej marki działa przy stacji paliw Lotos.

Jest to pierwszy w Polsce sklep mięsny, który działa przy stacji paliw. Ruszył 1 marca przy stacji Lotos w Szczecinie, w pobliżu Szosy Stargardzkiej. Prowadzi go firma Bohun, producent wędlin premium. 

– Wspólnie z naszymi partnerami chcemy przetestować nowy koncept sklepu mięsnego z bogatą ofertą asortymentową, uzupełnioną o kawę, przekąski, słodycze. Pierwsze reakcje klientów są entuzjastyczne - zapewnia  Mariusz Borawski, prezes Bohuna. 

Lokalizacja została wybrana nieprzypadkowo – sklep Bohuna powstał przy stacji Lotos, położonej przy bardzo ruchliwej trasie (Szosie Stargardzkiej), dodatkowo w pobliżu jest handlowe zaplecze w postaci Netto i Lidla. – W obu sklepach dyskontowych nie ma stoisk mięsnych – mówi Mariusz Borawski. – Stąd nasza oferta będzie dla mieszkańców swoistym uzupełnieniem, bo znajdą tu produkty, których nie kupią w Lidlu czy w Netto.

Prezes Borawski liczy także na to, że szeroki wybór doskonałej jakości mięs i wędlin,  produkowanych zgodnie z tradycyjnymi recepturami, przyciągnie okazyjnych kierowców, będących przejazdem na stacji. – Da nam to możliwości dotarcia do całkowicie nowej grupy docelowej – dodaje.

 

Codzienne zakupy na stacjach paliw w krajach zachodniej Europy są czymś zupełnie normalnym, a także i w Polsce zyskują na popularności. Operatorzy stacji wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, poszerzając asortyment nawet do 2-3 tysięcy produktów na półkach. Jednak sklep mięsny w takim miejscu jest czymś nowym. - Wzrost popularności formatów convenience to jeden z najszybciej  rozwijających się trendów dzisiejszego handlu – dodaje prezes Borawski. - Zamierzamy go wykorzystać, a dodatkowo, dzięki porozumieniu z siecią kawiarni Columbus Cafe wzbogacimy ofertę mięsną o kawę, szybkie przekąski, ciasta. Jeśli nasz koncept zda egzamin, pójdziemy dalej – rozwijając go w formie franczyzy we współpracy z dużą siecią paliw.

Sklep przy Szosie Stargardzkiej czynny jest obecnie od 7 do 19, od poniedziałku do soboty. W pierwszą niedzielę marca był otwarty testowo, w kolejne niedziele będzie zamknięty.  

- W przyszłości, jeśli nasi franczyzobiorcy będą chcieli wykorzystać możliwości, jakie da im lokalizacja przy stacji paliw, mogą otwierać swoje placówki także w niedziele – dodaje prezes Borawski.

Firma Bohun powstała w połowie lat 90. w Szczecinie jako inicjatywa rodzinna. Od ponad dekady jej strategicznym założeniem jest produkcja naturalnych wędlin z segmentu premium. 

 

 

Ilona Mrozowska 2966 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }