Makro z ofertą jadalnych kwiatów i listków

W sprzedaży znajdą się m.in.: werbena cytrynowa, listki musztardowca, kwiaty ogórecznika oraz kwiaty i listki nasturcji.

Sieć hurtowni Makro Polska rozpoczęła współpracę z Ogrodnictwem Lawenda – producentem kwiatów jadalnych.
 
Od marca w ofercie wszystkich hal sieci będzie można znaleźć rzadkie odmiany ziół, kwiaty jadalne i dekoracje ziołowe dedykowane gastronomii, m.in.: werbenę cytrynową, listki musztardowca, kwiaty ogórecznika, kwiaty i listki nasturcji, bratki małe czy mix płatków kwiatowych.

Listki musztardowca polecane są do dań z wołowiny, a mini ogórecznika – do zup i chłodników. Kwiaty i liście nasturcji mają pikantny, pieprzowy smak i komponują się z twarogami i serami. Z kolei kwaśne listki begonii pasują do czekolady, natomiast aksamitka i szczawik zajęczy urozmaicą sałatki. Natomiast mięta w wyselekcjonowanych gotowych porcjach sprawdzi się w finger food, a bratek mały można zamrażać w kostkach lodu. Kwiaty i listki dekoracyjne można także stosować jako dekorację drinków.

Ogrodnictwo Lawenda w Gdańsku istnieje od 1998 roku i zajmuje się uprawą ziół, kwiatów jadalnych i dekoracji ziołowych dla gastronomii. W ofercie ma ponad 200 produktów.

Joanna Hamdan 7738 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }