Velvet Care zwiększa moce produkcyjne

W zakładzie w Kluczach uruchomił nową maszynę papierniczą.

Urządzenie o szerokości 5,6 m zostało wyprodukowała szwedzka firma Valmet i należy do największych i najnowocześniejszych maszyn pracujących w Europie Środkowo-Wschodniej.

W sumie spółka na dwóch maszynach będzie wytwarzać rocznie ponad 100 tys. t najwyższej jakości bibułki higienicznej. Projekt zrealizowała przy współudziale takich instytucji jak BNP Paribas i EBRD.

Uruchomienie maszyny papierniczej to zamknięcie kolejnego etapu największego w dotychczasowej historii spółki projektu inwestycyjnego (ponad 250 mln zł). W jego ramach, poza zakupem jednej z największych i najnowocześniejszych maszyn w Europie Środkowo-Wschodniej, Velvet Care uruchomił 5 nowych urządzeń przetwórczych.

Dzięki tym inwestycjom oraz realizacji strategii nakreślonej przez zarząd spółka od momentu powstania, tj. w ciągu ostatnich 4,5 lat podwoiła obroty i moce produkcyjne, a także-  jak napisała spółka w komunikacie - "umocniła się na pozycji niekwestionowanego lidera rynku papierowych produktów higienicznych w Polsce a Velvet - marka papierów toaletowych, ręczników i chusteczek - potwierdziła status innowatora i najwyższą jakość na polskim rynku".

Z kolei przejęcie większościowego pakietu przez fundusz Abris Capital Partners to "szansa na kolejny krok w rozwoju spółki, tym razem na obszarze całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej". Abris Capital Partners ma doświadczenie w branży papierowych wyrobów higienicznych w tym regionie, jest właścicielem spółki Pehart Tec, wiodącego producenta bibułki i produktów higienicznych na rynku rumuńskim. Mając w swoim portfolio dwóch znaczących graczy branży papierów higienicznych w Europie Środkowo-Wschodniej Abris Capital Partners będzie posiadaczem producentów wytwarzających ponad 220 tys. t bibułki higienicznej rocznie.

Joanna Hamdan 8532 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }