Indykpol sprzedał SuperDrobowi zakłady

Producent mięsa i przetworów drobiowych sfinalizował sprzedaż zakładu uboju kurczaka i wylęgarni piskląt.

Indykpol poinformował o zawarciu 1 marca 2018 r. umowy sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa obejmującej zakład uboju kurczaka w Lublinie oraz wylęgarnię piskląt kurczęcych w Turce na rzecz SuperDrob Zakłady Drobiarsko-Mięsne z siedzibą w Karczewie, za cenę 190,07 mln zł.

Cena uwzględnia prognozowaną korektę o elementy długu netto i odchylenia od referencyjnego kapitału obrotowego. Ostateczna cena sprzedaży zostanie ustalona na podstawie wartości kapitału obrotowego netto wynikającej z bilansu sporządzonego na dzień 1 marca 2018 r. - napisała spółka w komunikacie.

Ze środków pochodzących z transakcji spółka całkowicie spłaciła zobowiązania kredytowe wobec konsorcjum banków, w których skład wchodzą: Bank Zachodni WBK, Bank Polska Kasa Opieki oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

O zamiarze sprzedaży zakładu i wylęgarni pisaliśmy w handelextra.pl tutaj: https://handelextra.pl/artykuly/206791,indykpol-blizej-sprzedazy-zakladow

Magdalena Weiss 1862 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }