CEDC pod nowymi rządami

Dyrektorem generalnym koncernu został Marek Malinowski (na zdjęciu).

Vassilen Tzanov, który w ostatnich miesiącach kierował organizacją CEDC w okresie przejściowym, powrócił do Rosji, gdzie będzie kontynuował pracę, jako dyrektor generalny Roust w Rosji.

Nowy dyrektor będzie odpowiadał za wszystkie aspekty firmy działalności w Polsce, w tym planowanie strategiczne i zarządzanie operacyjne markami własnymi i agencyjnymi, a także produkcję i łańcuch dostaw, dystrybucję, marketing, finanse, IT, HR i PR.

Marek Malinowski jest jednym z najbardziej doświadczonych menedżerów na polskim rynku mocnych alkoholi. W latach 2002-2012 był dyrektorem generalnym Stock Polska. Ze Stock Spirits Group był związany do 2015 roku, ostatnio jako dyrektor zarządzający w Czechach i na Słowacji.

CEDC to firma z branży napojów alkoholowych. W zakładach w Białymstoku i Obornikach produkuje i sprzedaje marki z segmentu wódek, jak Żubrówka, Soplica, Bols Platinum, Absolwent, Żytniówka oraz wprowadzoną w tym roku nową wódkę premium Husaria. Eksportując swoje produkty do ponad 50 krajów świata. CEDC jest także importerem znanych światowych marek alkoholowych, m. in. wina Carlo Rossi oraz Frontera, whisky Grant’s, Glenfiddich i Tullamore D.E.W., a także Metaxa, Remy Martin, Jägermeister, Gancia, Aperol, Campari, Cinzano czy Wild Turkey.

Joanna Hamdan 12153 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.